συνεργάζομαι! η ομάδα του wu yanni και του xu zhuo κέρδισε το πρωτάθλημα σκυταλοδρομίας μεικτών εμποδίων

2024-09-23

σύμφωνα με τις ειδήσεις στις 22 σεπτεμβρίου, στον τελικό μεικτής σκυταλοδρομίας ενηλίκων του εθνικού πρωταθλήματος σκυταλοδρομίας στίβου 2024, οι wu yanni και xu zhuoyi σχημάτισαν την κοινή ομάδα sichuan-shanghai-fujian και ήταν οι πρώτοι που πέρασαν τη γραμμή και κέρδισαν το πρωτάθλημα. με χρόνο 27,18 δευτερόλεπτα.

όπως αναφέρθηκε προηγουμένως, στις 16 σεπτεμβρίου, στο εθνικό πρωτάθλημα στίβου 2024, οι wu yanni και xu zhuoyi κέρδισαν το πρωτάθλημα στα 100 μέτρα με εμπόδια γυναικών και στα 110 μέτρα ανδρών με εμπόδια στη διοργάνωση με χρόνους 13,05 και 13,31 δευτερόλεπτα αντίστοιχα. μετά το παιχνίδι, η wu yanni ανάρτησε στις κοινωνικές πλατφόρμες ότι ήταν περήφανη που πέτυχε το πρώτο ετήσιο grand slam της xu zhuoyi δημοσίευσε επίσης: "μια μέρα θέλω να εκπροσωπήσω την κίνα στα εμπόδια".

στη συνέχεια, στις 20 σεπτεμβρίου, οι δύο συνεργάστηκαν για να σχηματίσουν την κοινή ομάδα σιτσουάν-σαγκάη-φουτζιάν και συμμετείχαν στα προκριματικά της σκυταλοδρομίας μεικτών ενηλίκων στο εθνικό πρωτάθλημα σκυταλοδρομίας στίβου 2024, προχωρώντας εύκολα στους τελικούς με χρόνο 27,58 δευτερόλεπτα. τελικά οι δυο τους κατέκτησαν το πρωτάθλημα στους τελικούς.

εννοείται ότι η μικτή σκυταλοδρομία με εμπόδια απαιτεί έναν άνδρα και μια γυναίκα αθλητή από κάθε ομάδα. ολοκληρώνει τα 110 μέτρα με εμπόδια και φτάνει στη γραμμή τερματισμού ο χρόνος που πέρασαν οι δύο αθλητές αθροίζεται μαζί με την τελική βαθμολογία της ομάδας.

πηγή: @cctv体育, red star news, κοινωνικοί λογαριασμοί κομμάτων κ.λπ.