ο μπαπέ σκόραρε σε 4 συνεχόμενα παιχνίδια, η ρεάλ μαδρίτης επέστρεψε στη νίκη και απείχε μόλις 1 βαθμό από την μπαρτσελόνα

2024-09-23

τα ξημερώματα της 22ας σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, επαναλήφθηκε ο έκτος γύρος της σεζόν 2024-25 της la liga. μετά από μια σκληρή μονομαχία, η οσασούνα νίκησε οριακά τη λας πάλμας εντός έδρας, η ρεάλ σοσιεδάδ ισοφάρισε 0:0 με τη βαγιαδολίδ εκτός έδρας και η ρεάλ μαδρίτης ανέτρεψε την εσπανιόλ με 4:1, ενώ η χιρόνα έχασε από τη βαλένθια με 0:2 σπίτι.

η ρεάλ μαδρίτης αυτή τη στιγμή έχει μια δυνατή ενδεκάδα και αυτό που είναι ιδιαίτερα αποθαρρυντικό είναι η σταδιακή ενσωμάτωσή της. στο σημερινό παιχνίδι, η ρεάλ μαδρίτης εξαπέλυσε δυνατή επίθεση απέναντι στην εσπανιόλ. στο 9ο λεπτό του αγώνα, ο γκαρσία πέρασε ψηλά την μπάλα από την αριστερή πλευρά του πέναλτι, ο γκιουλέρ έστειλε τη μπάλα με κεφαλιά από το μπροστινό μέρος της μικρής περιοχής του πέναλτι και στη συνέχεια έκανε βολέ , αλλά μπλόκαρε ο τερματοφύλακας γκαρσία άουτ. στο 20ο λεπτό, ο ροντρίγκο πέρασε από το μπροστινό μέρος του αριστερού πέναλτι στη μέση, δέχθηκε την μπάλα στην κορυφή του πέναλτι και σούταρε με το δεξί, αλλά τον απέκρουσε ξανά ο γκαρσία. μόλις 8 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, η μεγάλη επίθεση της ρεάλ μαδρίτης εκμεταλλεύτηκε ένα μεγάλο λάκτισμα, αφού δέχθηκε τη μπάλα, ο καρέρας έσπασε στην περιοχή του πέναλτι από τα αριστερά και έστειλε μια σέντρα όταν αντιμετώπισε δύο αμυντικούς παίκτες. ο κουρτουά έκανε ένα λάθος στην κατάδυση, με αποτέλεσμα να κάνει αυτογκόλ, δίνοντας προβάδισμα στον ισπανό με 1:0.