η μπαρτσελόνα κέρδισε 5-1 και κέρδισε 6 σερί παιχνίδια! ο yamal tianxiu ασίστ, ο λεβαντόφσκι κολλάει ανάποδα

2024-09-23

πηγαίνοντας στο champions league με ισχυρό μομέντουμ 5 συνεχόμενων νικών, η μπαρτσελόνα έχασε από τη μονακό στον πρώτο γύρο εκτός έδρας και δέχτηκε ένα πλήγμα. χωρίς να δώσει πολύ χρόνο ξεκούρασης στην ομάδα, η μπαρτσελόνα επέστρεψε αμέσως στην εγχώρια αρένα και έπαιξε εκτός έδρας με τη βιγιαρεάλ στον έκτο γύρο της la liga και ο ραφίνια σκόραραν και οι δύο, ο γιαμάλ τιανξίου έδωσε ασίστ και ο τόρες ρέι σημείωσε το πρώτο του γκολ και η μπαρτσελόνα επέστρεψε με. εκτός έδρας νίκη με 5:1.

η yellow submarine είχε ένα καλό ξεκίνημα στη νέα σεζόν ακόμη και αφού πούλησε μερικούς από τους βασικούς παίκτες της serlot, παρέμεινε αήττητη στους πρώτους πέντε γύρους, οι δύο ομάδες πέτυχαν συνολικά 15 γκολ στον αγώνα μάχες για τους οπαδούς. λόγω πολλών τραυματισμών στην ομάδα και την επόμενη εβδομάδα διπλών αγώνων, ο flick δεν είχε άλλη επιλογή από το να συνεχίσει να προωθεί νεαρούς παίκτες από τη δεύτερη ομάδα για να εμπλουτίσει τη σύνθεση και αυτό το παιχνίδι εναλλάσσει επίσης νεαρούς παίκτες όπως ο kubasi, ο balde και ο casado. ο dominguez και ο gerald martin της δεύτερης ομάδας έκαναν την πρώτη τους εκκίνηση στη la liga, ενώ οι lewandowski, rafinha, pedri, yamal, ter stegen και άλλοι βασικοί παίκτες συνέχισαν να ξεκινούν.

μετά την έναρξη του αγώνα, οι δύο ομάδες έκαναν αντιπαράθεση στο 7ο λεπτό, ο πίνο έσπασε τα δίχτυα, αλλά ακυρώθηκε για οφσάιντ στο 12ο λεπτό, ο παλιός παίκτης της άρσεναλ πέρασε στα δεξιά σούταρε και ο τερ στέγκεν έκανε απόκρουση μπροστά από το τέρμα στο 16ο λεπτό, ο πέδρι τράβηξε την μπάλα και κινήθηκε προς τα δεξιά από τη μακρινή γωνία και πήγε κατευθείαν στο δοκάρι καταστράφηκε. ένα λεπτό αργότερα, ο καρντόνα έκανε μια διαγώνια πάσα από τα αριστερά και το σουτ του μπαένα από μικρή γωνία έχασε το δοκάρι και έφυγε από τη γραμμή βάσης. στο 20ο λεπτό ο πέδρι διοργάνωσε επίθεση στο μπροστινό γήπεδο και πέρασε από τον καβάλο ο λεβαντόφσκι σκόραρε με χαμηλό σουτ, 1:0!

στο 28ο λεπτό, ο μπαένα έκανε μια πάσα από τον μεσαίο κύκλο στο έδαφος, και ο αγιόζε πέρεθ πέρασε τον επιθετικό τερ στέγκεν και στη συνέχεια χτύπησε στο τέρμα η κεφαλιά πέρασε πάνω, το υπέροχο λάκτισμα του λεβαντόφσκι πέρασε στα δίχτυα, 2:0! ο λεβαντόφσκι σημείωσε 6 γκολ σε 6 γύρους, οδηγώντας στη λίστα των σκόρερ της la liga και ο λεβαντόφσκι σημείωσε 48 γκολ στη la liga, καθιστώντας τον τον πολωνό παίκτη με τα περισσότερα γκολ στη la liga.

η βιγιαρεάλ δεν κατέρρευσε μετά από 2 γκολ , 2:1! ο ayose perez σημείωσε επίσης 4 γκολ στους πρώτους 6 γύρους, κυνηγώντας από κοντά τον lewandowski. στο 43ο λεπτό, ο έρικ γκαρσία απέτυχε να κόψει τον μεσαίο κύκλο, ο αγιόζε πέρεθ πέρασε και το μονό σουτ του νικολά πέπε αποκρούστηκε γενναία από τον τερ στέγκεν μόνο στην επόμενη άμυνα με το κόρνερ. και ο flick δεν είχε άλλη επιλογή από το να αντικαταστήσει τον νο. 2 τερματοφύλακα peña.

πίσω στο δεύτερο ημίχρονο, η επίθεση της βιγιαρεάλ συνεχίστηκε αμείωτη η μπαρτσελόνα γλίτωσε ξανά. μετά από συνεχείς χαμένες ευκαιρίες, ο υποβρύχιος δέχθηκε άλλο ένα γκολ στο 58ο λεπτό, ο τόρε προσαρμόστηκε αποφασιστικά από το μπροστινό μέρος του πέναλτι και το μακρινό σουτ του ντιέγκο κόντε δεν μπόρεσε να αντιδράσει έγκαιρα. ο τόρε πέρασε την μπάλα και πέτυχε το πρώτο του γκολ στη la liga.

στο 66ο λεπτό, ο γιαμάλ μπήκε στην περιοχή του πέναλτι και καταρρίφθηκε από τον μπέιλι. στο 68' ο μπάρι σκόραρε ξανά με κεφαλιά, αλλά αυτή τη φορά ήταν ξανά οφσάιντ! πρέπει να πω ότι η βιγιαρεάλ ήταν πολύ άτυχη σε αυτό το παιχνίδι και της αρνήθηκαν 3 συνεχόμενα γκολ.

η lady luck ήταν όντως με το μέρος της μπαρτσελόνα στο 75ο λεπτό, το βολέ του ραφίνια από την αριστερή πλευρά του πέναλτι χτύπησε τον bailly και αναπήδησε στα δίχτυα, 4:1! τα δικά του γκολ ακυρώθηκαν συνεχώς και η μπαρτσελόνα σημείωσε άλλα δύο τυχερά γκολ. στο 83ο λεπτό, ο γιαμάλ ξεκίνησε με μεγάλη ταχύτητα από τα δεξιά και έστειλε μια ευρεία διαγώνια πάσα από την εξωτερική πλευρά του ραφίνια και πέτυχε δύο φορές. στα 7 παιχνίδια που έχει παίξει ο εκπρόσωπος τη νέα σεζόν, ο γιαμάλ έχει συμμετάσχει σε κάθε αγώνα με 4 γκολ και 5 ασίστ παιχνίδι.

στο τέλος, η μπαρτσελόνα έχει κερδίσει 6 συνεχόμενα παιχνίδια πρωταθλήματος ότι η μπαρτσελόνα έχει κερδίσει 6 αγώνες στη la liga από τη σεζόν 2017-18 και στη βαθμολογία της la liga, η μπαρτσελόνα έχει διαφορά 4 βαθμών μπροστά από τη ρεάλ μαδρίτης.