νέα

τερματισμός του σερί 6 ηττών της derby! μιλάνο 2-1 ίντερ κέρδισε δύο συνεχόμενα παιχνίδια πρωταθλήματος και η γκάμπια κέρδισε την ομάδα των ηπα σε μία στάση

2024-09-23

ζωντανή μετάδοση, ειδήσεις 23 σεπτεμβρίου στις 2:45 π.μ. στις 23 σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, στον πέμπτο γύρο της σεζόν 2024-25 της serie a, η ίντερ αντιμετώπισε την ac milan εντός έδρας. στο πρώτο ημίχρονο, ο πούλισιτς σημείωσε ένα γκολ, ο λαουτάρο βοήθησε τον ντιμάρκο να ισοφαρίσει, η ίντερ προσωρινά 1-1 η μίλαν στο δεύτερο ημίχρονο, η γκάμπια σημείωσε κεφαλιά και τελικά η ίντερ 1-2 μίλαν, χωρίς νίκη σε δύο. γύρους του πρωταθλήματος η μίλαν τερμάτισε το σερί έξι ηττών της ντέρμπι.

[βασικά γεγονότα του παιχνιδιού]

στο 10ο λεπτό, ο πούλισιτς μπήκε στην περιοχή του πέναλτι με ένα κλέψιμο και πέτυχε την μπάλα με χαμηλό σουτ του σόμερ για το 1-0 της ίντερ. ↓

κοιτάξτε ξανά αυτή την μπάλα. ↓

στο 27ο λεπτό, ο ντιμάρκο δέχθηκε μια μακρινή πάσα από τον συμπαίκτη του και την πέρασε απέναντι στον λαουτάρο με ένα χαμηλό σουτ. ↓

στο 65ο λεπτό, η μίλαν είχε ένα χτύπημα σε κόρνερ. ο διαιτητής σφύριξε το πέναλτι κλωτσιά μετά την παρακολούθηση της μεγάλης οθόνης. ↓

στο 89ο λεπτό, η μίλαν είχε ένα ελεύθερο χτύπημα στο μπροστινό γήπεδο και έστειλε την μπάλα στην περιοχή του πέναλτι με κεφαλιά. ↓

[στιγμή εστίασης του παιχνιδιού]

στο 6ο λεπτό το σουτ του μοράτα στην περιοχή του πέναλτι απέκρουσε ο σόμερ. ↓

στο 7' ο πούλισιτς πήρε τη μπάλα από τον κεντρικό κύκλο και την έσπρωξε μέχρι την περιοχή του πέναλτι, αλλά δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το σουτ. ↓

στο 15' ο ντιμάρκο έκανε πάσα από τα αριστερά, ο ντάμφρις έκανε την μπάλα με κεφαλιά στην περιοχή του πέναλτι και ο λαουτάρο με βολέ έστειλε τη μπάλα ψηλά. ↓

στο 18' ο μχιταριάν εκτέλεσε φάουλ και δέχθηκε κίτρινη κάρτα. ↓

στο 38ο λεπτό ο μχιταριάν ντρίμπλαρε οριζόντια και στη συνέχεια κλώτσησε την μπάλα προς την εστία. επιπλέον, ο φοφανά έκανε φάουλ όταν άρπαξε την μπάλα μετά από αυτή την επίθεση, ο διαιτητής του έβγαλε κίτρινη κάρτα. ↓

στο 40' ο τσαλχάνογλου εκτέλεσε τακτικό φάουλ και δέχθηκε κίτρινη κάρτα. ↓

στο 42' ο τουράμ γύρισε και το χαμηλό σουτ του αποκρούστηκε και ο ντιμάρκο ξαναχτύπησε αλλά αποκρούστηκε από τη γραμμή βάσης. ↓

στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκε 1 λεπτό τραυματισμού.

αλλαγή πλευρών για να παλέψει ξανά, ο έμερσον έστειλε σέντρα από τα δεξιά, ο λέο έκανε την μπάλα με κεφαλιά μπροστά από την εστία, ο σόμερ αντέδρασε γρήγορα και έσωσε την μπάλα. ↓

στο 48ο λεπτό ο αβραάμ έπεσε στο έδαφος αφού αντιμετώπισε τον σόμμερ και δεν καταλογίστηκε πέναλτι. ↓

στο 55' η σέντρα του ντιμάρκο πέρασε και το σουτ του καλχάνογλου από έξω κατασχέθηκε από τον μαινιάν. ↓

στο 64ο λεπτό ο ράιντερς βρήκε ευκαιρία στη γραμμή του πέναλτι. ↓

στο 65ο λεπτό, η μίλαν ήταν ύποπτος για χάντμπολ στην περιοχή του πέναλτι. ↓

στο 72' ο λαουτάρο δέχτηκε πάσα από τον συμπαίκτη του στην περιοχή του πέναλτι και σούταρε με το αριστερό βολέ, το οποίο απέκρουσε ο μαινιάν. ↓

στο 75' η μίλαν είχε την ευκαιρία να αντεπιτεθεί, ο αβραάμ πέτυχε την μπάλα και το σουτ του λέο απέκρουσε ο σόμερ. ↓

στο 77ο λεπτό, ο αβραάμ δέχτηκε μια διαμπερή μπαλιά από τον συμπαίκτη του και λίγο έλειψε να έχει μια ευκαιρία για ένα σουτ από μικρή γωνία. ↓

στο 88' ο ντιμάρκο εκτέλεσε φάουλ και δέχθηκε κίτρινη κάρτα. ↓

υπήρχαν 6 λεπτά καθυστερήσεων στο δεύτερο ημίχρονο και ο αγώνας τελείωσε στο τέλος, ίντερ μιλάνο 1-2.

[στοιχεία αρχικής ενδεκάδας και αλλαγής και των δύο πλευρών]

η αρχική ενδεκάδα της ίντερ: 1-σόμμερ, 28-παβάρ, 15-ατσέρμπι, 95-μπαστόνι (82' 30-αουγκούστο), 2-ντάμφρις (63' 36-νταμιέν) , 23-μπαρέλα (74' 7-ζελίνσκι), 20-calhanoglu (63' 21-aslani), 22-mkhitaryan (63' 16-fratesi) , 32-dimarco, 9-junior thuram, 10-lautaro

αναπληρωματικοί της ίντερ: 12-di gennaro, 13-j-martinez, 6-devery, 8-anautovic, 11-correa, 31-bicek, 42-palacio sri lanka, 99-taremi

μίλαν εκκίνηση: 16-maignan, 22-emerson, 46-gabbia, 23-tomori, 19-theo, 11-pulisic (78' 17-okafor), 29- fofana, 14-reinders, 10-leo (87' 21- τσουκουέζε), 7-μοράτα (78' 8-τσικ), 90-αμπραάμ (90+3' 31- πάβλοβιτς)

αναπληρωματικοί της μίλαν: 25-λαβέλ, 96-τοριάνι, 9-γιόβιτς, 18-ζερόλι, 20-χιμένεθ, 28-γιαφού, 42-τερασιάνο, 80-μούσα