σύνοψη των 18 κορυφαίων αγώνων: η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έχει χάσει 2 σερί παιχνίδια και βρίσκεται στον πάτο! η ιαπωνία προηγείται με 12 γκολ σε 2 αγώνες

2024-09-11

στις 11 σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, ολοκληρώθηκε ο δεύτερος γύρος των 18 κορυφαίων του παγκοσμίου προκριματικού κυπέλλου ασίας η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έχασε δύο συνεχόμενα παιχνίδια, η ιαπωνία κέρδισε δύο συνεχόμενα παιχνίδια με 5-0 το μπαχρέιν και η νότια κορέα κέρδισε την πρώτη της νίκη με 3-. 1 ομάν.

όμιλος α: βόρεια κορέα 2-2 κατάρ

η βόρεια κορέα αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με το κατάρ εντός έδρας. ο li richeng έσπασε το αδιέξοδο, αλλά ο zhang guozhe αποβλήθηκε, ο afif ισοφάρισε με πέναλτι και ο ali σκόραρε για να ολοκληρώσει το προβάδισμα στο 51ο λεπτό, ο jiang guozhe σημείωσε ένα σούπερ μακρινό ελεύθερο.

κιργιζιστάν2-3ουζμπεκιστάν

η κιργιζία ηττήθηκε εντός έδρας με 2-3 από το ουζμπεκιστάν, που είχε δύο συνεχόμενες νίκες. ο kojo σκόραρε πρώτος, ο shomurodov σκόραρε με ένα μόνο γκολ, ο abdulakhmanov σκόραρε με την εξωτερική πλευρά για να πάρει ξανά το προβάδισμα, ο alikulov με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ο urunov πέρασε τη μπάλα στην περιοχή του πέναλτι και σκόραρε ήρεμα για να ολοκληρώσει το προβάδισμα. .

ηαε 0-1 ιράν

το ιράν νίκησε 1-0 τα ηνωμένα αραβικά εμιράτα σε ένα εκτός έδρας παιχνίδι και πέτυχε δύο σερί νίκες ο γκαέντι σημείωσε ένα γκολ στις καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο ταρέμι ​​έχασε την ευκαιρία.

β' όμιλος: ομάν 1-3 νότια κορέα

η νότια κορέα νίκησε 3-1 το ομάν σε εκτός έδρας παιχνίδι και πέτυχε την πρώτη της νίκη. ο son heung-min είχε 2 γκολ και 1 ασίστ και οι hwang hee-chan και zhou min-kyu σημείωσαν από ένα γκολ.

παλαιστίνη 1-3 ιορδανία

η ιορδανία νίκησε 3-1 την παλαιστίνη εκτός έδρας. ο ναϊμάτ σκόραρε δύο φορές, ο αμπού αλί ισοφάρισε το σκορ με κεφαλιά και ο ραουαμπίντ σημείωσε άλλη μια νίκη με βολέ.

κουβέιτ 0-0ιράκ

γ' όμιλος: κίνα 1-2 σαουδική αραβία

η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου γνώρισε ανατροπή από τη σαουδική αραβία με 1-2 εντός έδρας, γνώρισε δύο σερί ήττες και βρέθηκε στον πάτο του ομίλου. ο jiang shenglong έκανε αυτογκόλ + κόκκινη κάρτα, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έχασε την μπάλα σε κόρνερ, ο wu lei χτύπησε το καρέ, οι jiang guangtai και xie ​​weneng αποσύρθηκαν λόγω τραυματισμών, ο wang shangyuan σημείωσε ένα γκολ οφσάιντ και το εθνικό ποδόσφαιρο η ομάδα δέχτηκε άλλο ένα κόρνερ στο 90ο λεπτό και ηττήθηκε.

ινδονησία 0-0 αυστραλία

στο εντός έδρας 0-0 της ινδονησίας με την αυστραλία, ο ιλανκούντα χτύπησε στο δοκάρι και έχασε την καλύτερη ευκαιρία του αγώνα.

μπαχρέιν 0-5 ιαπωνία

η ιαπωνία σάρωσε με 5-0 το μπαχρέιν εκτός έδρας, κατακτώντας την πρώτη θέση του πίνακα με δύο σερί νίκες, σημειώνοντας 12 γκολ σε 2 αγώνες. ο ουέντα κίριο και ο μορίτα χιντεμάσα σκόραραν δύο φορές και ο ογκάουα χάνγκι σημείωσε ένα γκολ.