ανέστρεψε και σκοτώθηκε! εθνική ομάδα ποδοσφαίρου 1-2 σαουδική αραβία, η κατάσταση πρόκρισης είναι επείγουσα!

2024-09-11

στις 20:00 μ.μ. της 10ης σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, διεξήχθη ο δεύτερος γύρος του ομίλου γ της τρίτης φάσης των προκριματικών του παγκοσμίου κυπέλλου στην ασία στο γήπεδο ποδοσφαίρου dalian barracuda bay η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου της κίνας αντιμετώπισε την ομάδα της σαουδικής αραβίας εντός έδρας .

στο 14ο λεπτό του αγώνα, ο εθνικός ποδοσφαιριστής φερνάντο εκτέλεσε ένα κόρνερ με κεφαλιά του τζιανγκ σενγκλόνγκ με αυτογκόλ του ρατζάμι.η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου προηγείται της σαουδικής αραβίας εντός έδρας με 1-0 αυτό είναι και το πρώτο γκολ της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου στους 18.στη συνέχεια, η ομάδα της σαουδικής αραβίας ισοφάρισε το σκορ μέσω κόρνερ.

στις 10 σεπτεμβρίου 2024 τοπική ώρα, στον δεύτερο γύρο του τρίτου σταδίου των ασιατικών προκριματικών για το παγκόσμιο κύπελλο ηπα-καναδά-μεξικού, κίνα 1-2 σαουδική αραβία. ο jiang shenglong γιορτάζει το γκολ του με τους συμπαίκτες του (πηγή φωτογραφίας: visual china vcg111517203973)

στο 53ο λεπτό του αγώνα, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου χρησιμοποίησε ξανά κόρνερ για να πετύχει γκολ, αλλά μετά από επιβεβαίωση του var, ο διαιτητής διαπίστωσε ότι ο wang shangyuan ήταν οφσάιντ και το πρώτο γκολ ήταν άκυρο.

στο 90ο λεπτό του αγώνα, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έχασε για άλλη μια φορά την μπάλα στην άμυνα του κόρνερ και την προσπέρασε η 10άδα της σαουδικής αραβίας.

τελικά, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έχασε από την ομάδα της σαουδικής αραβίας με 1:2 και γνώρισε δύο σερί ήττες στο τρίτο στάδιο των ασιατικών προκριματικών.

μετά από δύο σερί ήττες στο ξεκίνημα της 18άδας, η κατάσταση πρόκρισης της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου κινδυνεύει.μετά την ήττα με 0-7 από την ιαπωνική ομάδα στον πρώτο αγώνα των κορυφαίων 18 σε ένα εκτός έδρας παιχνίδι, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου δημιούργησε τη μεγαλύτερη ήττα στα παγκόσμια προκριματικά και σημείωσε μια σειρά από ντροπιαστικά ρεκόρ.

σύμφωνα με την yangcheng evening news, στην ιστορία των προκριματικών του παγκοσμίου κυπέλλου, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου και η ομάδα της σαουδικής αραβίας έχουν παίξει μεταξύ τους σε 7 αγώνες αντιμετωπίζοντας την ομάδα της σαουδικής αραβίας στους 12 κορυφαίους του παγκοσμίου κυπέλλου του κατάρ 2022, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έχει 1 ισοπαλία και 1 ήττα έχουν περάσει 27 χρόνια από τότε που νίκησε τον αντίπαλό του στα παγκόσμια προκριματικά. η τελευταία φορά που νίκησαν τη σαουδική αραβία ήταν στο dalian στην πρώτη δεκάδα των προκριματικών του παγκοσμίου κυπέλλου του 1997, με την κεφαλιά του zhang enhua στο δεύτερο ημίχρονο, η εθνική ομάδα νίκησε 1-0 την ομάδα της σαουδικής αραβίας.

ερχόμενος για άλλη μια φορά στην ευλογημένη χώρα του κινεζικού ποδοσφαίρου, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου ελπίζει να δείξει συνοχή και επιθετικότητα και να απαλύνει τις πληγωμένες καρδιές των φιλάθλων με επιθετική και αμυντική συμπεριφορά. αν και το πρώτο παιχνίδι της κορυφαίας 18 υπέστη σοβαρές ζημιές, οι 48.628 οπαδοί που ήταν παρόντες εξακολουθούσαν να δίνουν την ισχυρότερη υποστήριξη στην εθνική ομάδα ποδοσφαίρου. πριν από το παιχνίδι, όταν το τεράστιο tifo «fight for the country» εκτυλισσόταν συγκλονιστικά, οι κραυγές του κοινού «fight for the country» και «china will win» αντήχησαν σε όλο τον κόλπο barracuda.

καθημερινές οικονομικές ειδήσεις ολοκληρωμένες βραδινές ειδήσεις yangcheng, δημόσιες ειδήσεις