αφού νίκησε την κίνα με 7-0, γιατί ο ιάπωνας τεχνικός εξακολουθεί να είναι δυσαρεστημένος με την προπόνησή του μετά τον αγώνα; μπορείτε να το καταλάβετε αμέσως παρακολουθώντας τις αντιδράσεις των ιαπώνων παικτών.

2024-09-06

στις 4 σεπτεμβρίου, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου της κίνας μπήκε στην πρώτη 18άδα των προκριματικών του παγκοσμίου κυπέλλου της ασίας με την εθνική ομάδα ποδοσφαίρου της ιαπωνίας να χάσει 1 βαθμό, αλλά ποτέ δεν φανταζόμασταν ότι αυτή τη βραδιά, η κινεζική ομάδα ποδοσφαίρου θα γνώριζε τη μεγαλύτερη ήττα στην ιστορία.

στο 12ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, το πρώτο γκολ της ιαπωνικής εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου ήταν απροσδόκητο. απλώς χρησιμοποίησαν μια τακτική pick and-roll για να επιτρέψουν στον αρχηγό endo hiroshi να πάρει μια απολύτως ανοιχτή ευκαιρία με κεφαλιά. στον χρόνο τραυματισμού, ο kaoru mitsuru της ιαπωνίας χρησιμοποίησε άλλη μια κεφαλιά για να σπάσει το τέρμα μας και το σκορ έφτασε στο 2:0, η συνολική άμυνα της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου της κίνας είναι τελικά αποδεκτή , η παγκόσμια κατάταξη της ιαπωνίας στην 18η θέση, κατατάσσουμε εκτός της δεκαετίας του '80.

αλλά στο δεύτερο ημίχρονο, όταν έπεσε η σωματική μας δύναμη και η συγκέντρωση, όταν ο ιβάν υστερούσε, αντικατέστησε το μπροστινό γήπεδο με το μπροστινό γήπεδο. 5 το γκολ σημειώθηκε και ολόκληρο το παιχνίδι ήταν 7::0 η ομάδα ποδοσφαίρου της κίνας γνώρισε μια καταστροφική ήττα. αυτή ήταν και η μεγαλύτερη διαφορά πόντων στην ιστορία της ανδρικής ομάδας ποδοσφαίρου της κίνας.