μια τρελή βραδιά στους 18! 4 ανατροπές και 1 σίγουρη νίκη: όλη η ασία επιδεικνύει, μόνο η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου χτυπιέται

2024-09-06

ξεκίνησαν οι 18 κορυφαίοι αγώνες των προκριματικών του παγκοσμίου κυπέλλου της ασίας των ηνωμένων πολιτειών, του καναδά και του μεξικού. το προηγούμενο βράδυ σημειώθηκαν 4 ανατροπές και 1 buzzer beater! έκανε επίσης πολύπλοκη όλη την κατάσταση των 18 κορυφαίων!

για τους κινέζους οπαδούς, είναι μια άλλη θλιβερή ιστορία! στον πρώτο γύρο αντιμετώπισε την ιαπωνική ομάδα ποδοσφαίρου ανδρών, που είναι νούμερο ένα στην ασία και ολοκληρώθηκε με καταστροφική ήττα. για να είμαι ειλικρινής, αυτό το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό! πριν ξεκινήσει το παιχνίδι, η κινεζική ομάδα ποδοσφαίρου ανδρών ήταν η πρώτη που πραγματοποίησε προπόνηση. και ο ιβάνκοβιτς είναι επίσης γνωστός ως ο νέμεσις της ιαπωνικής ανδρικής ομάδας ποδοσφαίρου. γιατί έχει οδηγήσει τρεις διαφορετικές εθνικές ομάδες για να νικήσουν την ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου της ιαπωνίας. αν και το χάσμα στις δυνάμεις είναι εμφανές, η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου της κίνας είναι έτοιμη για έναν σκληρό αγώνα. ωστόσο, η πορεία του αγώνα ήταν μπερδεμένη. η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου της κίνας έμεινε πίσω με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο. ωστόσο, μετά από αλλαγές και προσαρμογές στο δεύτερο ημίχρονο, η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου της κίνας ηττήθηκε σε πολτό! σημείωσε 5 γκολ από την ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου της ιαπωνίας. τελικά η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου της κίνας ηττήθηκε με 0-7. αυτή η διαφορά πόντων είναι επίσης η χειρότερη ήττα για την κινεζική ομάδα ποδοσφαίρου ανδρών από την επίσημη διοργάνωση! κρίμα όντως!