νέα

bundesliga - bayern 2-0 freiburg 2 συνεχόμενες νίκες, ο muller συνέβαλε ως αλλαγή και στέφθηκε βασιλιάς της εμφάνισης της ομάδας

2024-09-02

ζωντανή μετάδοση, ειδήσεις 1ης σεπτεμβρίου: στις 23:30 της 1ης σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, στον δεύτερο γύρο της bundesliga, η μπάγερν μονάχου αντιμετώπισε τη φράιμπουργκ. στο πρώτο ημίχρονο ο κέιν εκτέλεσε ο ίδιος το πέναλτι αφού δημιούργησε έναν βαθμό. στο δεύτερο ημίχρονο, ο μούλερ βγήκε από τον πάγκο για να σκοράρει, ο παλίνια σκόραρε στις καθυστερήσεις και ο χόλερ έχασε πέναλτι. στο τέλος του αγώνα μπάγερν μονάχου 2-0 φράιμπουργκ.

[βασικά γεγονότα του παιχνιδιού]

στο 35ο λεπτό, η κεφαλιά του κέιν στην περιοχή του πέναλτι χτύπησε στον ρόζενφελντ και έφυγε εκτός γραμμής μετά από έλεγχο του var, ο διαιτητής διαπίστωσε ότι ήταν μπάλα με το χέρι και έδωσε πέναλτι.

ο κέιν εκτέλεσε προσωπικά το πέναλτι και η μπάγερν μονάχου 1-0 φράιμπουργκ.

στο 77ο λεπτό, ο γκνάμπρι έστειλε μια πάσα από γωνία 45 μοιρών και πήρε τη μπάλα πάνω από τον αμυντικό παίκτη στην περιοχή του πέναλτι και στη συνέχεια έδωσε βολέ στο τέρμα της μπάγερν μονάχου.

στο 94' το σουτ του ντον ανλού στην περιοχή του πέναλτι χτύπησε τον παλίνια και ο διαιτητής καταλόγισε αποφασιστικά το πέναλτι.

ο χόλερ απέκρουσε το πέναλτι.

[στιγμή εστίασης του παιχνιδιού]

στο 7ο λεπτό, η μπάγερν έστειλε μια διαμπερή μπάλα από τη δεξιά πλευρά του μπροστινού γηπέδου και ο κέιν μπήκε από μικρή γωνία και χτύπησε στα πλάγια δίχτυα με ένα χτύπημα.

στο 17' η μπάγερν είχε την ευκαιρία να αντεπιτεθεί και η διαγώνια πάσα του μουσιάλα πέρασε πίσω από τον συμπαίκτη του.

στο 18' η ευκαιρία του μουσιάλα μπροστά από την εστία έσωσε ο αμυντικός.

στο 21' η μπάγερν συνέχισε να επιτίθεται και τελικά η ευκαιρία του τερ στο πέναλτι αποκρούστηκε.

στο 28' αυτή η μπάλα κάλεσε την μπάγερν για επιθετικό φάουλ.

στο 29' η μπάγερν έστειλε σέντρα από τα δεξιά του πέναλτι και ο ρόζενφελντ διώχνει βασικό.

στο 40' ο όλις πλάσαρε και διώχτηκε από τον αμυντικό.

στο 56ο λεπτό η φράιμπουργκ εκτέλεσε ένα φάουλ από το μπροστινό γήπεδο στην περιοχή του πέναλτι ο κούμπλερ πρόλαβε τη σέντρα από πίσω και αποκρούστηκε από τον νόιερ.

στο 59' σουτ της όστερχαγκ στην περιοχή του πέναλτι απέκρουσε ο νόιερ μετά από αλλαγή γραμμής.

στο 71' ο κούμαν με σουτ από την αριστερή πλευρά του πέναλτι χτύπησε τον τερματοφύλακα.

στο 91' η επαναληπτική πάσα του κίμιχ ήταν λίγο επικίνδυνη.

στο τέλος του αγώνα μπάγερν μονάχου 2-0 φράιμπουργκ.

[πληροφορίες εκκίνησης και αντικατάστασης και για τις δύο πλευρές]

αρχική ενδεκάδα της μπάγερν: 1- νόιερ, 2- ουπαμεκάνο (88' 8- γκορέτσκα), 3- κιμ μιν-τζάε, 6- κίμιχ, 22- γκερέρο, 45- πάβλοβιτς (74'16-παλίνια), 42-μουσιάλα (74). ' 27-leimer), 17-olis (59' 25-thomas muller), 39-ter (59' 11-ko man), 7-gnabry, 9-kane

αλλαγές της μπάγερν: 26-ούλραιχ, 15-ντερ, 19-αλφόνσο ντέιβις, 23-μπόι

αρχική ενδεκάδα φράιμπουργκ: 21-φλόριαν μύλλερ, 30-γκαντ (81' 33-μασένγκο), 3-λίνχαρντ, 37-ρόζενφελντ, 17-κούμπλερ (81' 43-ογκμπους), 6-όστερχαγκ (72' 9-χόλερ), 8-egstein, 34-rohr (63' 18-dinkic), 32-gerry fu (63' 22-roland sauloi), 42-tang anlu, 20-adam

αναπληρωματικοί της φράιμπουργκ: 1-ατούμπολο, 28-γκίντερ, 23-μούσλια, 27-χόφλερ