νέα

το πρώτο γκολ του μπαπέ στα διπλά της la liga! ρεάλ μαδρίτης 2-0 η εξαιρετική ασίστ της μπέτις βαλβέρδε με τακούνια

2024-09-02

ζωντανή μετάδοση, 2 σεπτεμβρίου, στον 4ο γύρο της la liga, η ρεάλ μαδρίτης έπαιξε με την μπέτις εντός έδρας. στο πρώτο ημίχρονο, η τρίαινα της ρεάλ μαδρίτης έκανε εναλλαγές για να δημιουργήσει κίνδυνο αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. αφού άλλαξε πλευρό και τσακώθηκε ξανά, η ασίστ του βαλβέρδε βοήθησε τον μπαπέ να πετύχει το πρώτο γκολ στη la liga και ο μπάπε σημείωσε πέναλτι για να ολοκληρώσει το διπλό γκολ. τελικά η ρεάλ μαδρίτης νίκησε 2-0 την μπέτις. σε επίπεδο βαθμολογίας η ρεάλ μαδρίτης πέρασε στη δεύτερη θέση με 8 βαθμούς από 2 νίκες και 2 ισοπαλίες.

[βασικά γεγονότα του παιχνιδιού]

στο 67ο λεπτό το πρώτο γκολ του μπαπέ στη la liga άργησε αλλά έφτασε! ο βινίσιους ντρίμπλαρε τη μπάλα από τη δεξιά πλευρά και το τακούνι του βαλβέρδε στην κορυφή του τόξου ήταν μια ιδιοφυΐα για να ολοκληρώσει την ασίστ και έκανε ένα χαμηλό σουτ στα δίχτυα προτού ο τερματοφύλακας προηγηθεί στο 1-. 0.

στο 73ο λεπτό, η μοναδική ευκαιρία του βινίσιους κόπηκε από τον επιθετικό τερματοφύλακα στην περιοχή του πέναλτι προηγήθηκε με μια πτώση της ρεάλ μαδρίτης με 2-0

[στιγμή εστίασης του παιχνιδιού]

στο 7ο λεπτό, ο καρβαχάλ έπεσε στο έδαφος από τη δεξιά πλευρά και ο mbappe έτρεξε γρήγορα από την περιοχή του πέναλτι στο μπροστινό σημείο για να ολοκληρώσει το τέρμα.

στο 25' το χαμηλών τόνων σουτ του μπαπέ από μικρή γωνία μέσα στο πέναλτι στα δεξιά, πέρασε άουτ.

στο 39ο λεπτό, η ρεάλ μαδρίτης είχε την ευκαιρία να κάνει αντεπίθεση στον βινίσιους από την αριστερή πλευρά και στη συνέχεια ο βινίσιους πέρασε την μπάλα στην περιοχή του πέναλτι από την αριστερή πλευρά και δεν κατάφερε να το κλωτσήσει.

στο 45ο και στο 4ο λεπτό, το σετ της ρεάλ μαδρίτης πέρασε στην περιοχή του πέναλτι, προκαλώντας το χάος του ροντρίγκο από τα πλάγια.

στο 58' ο ceballos έπεσε στο έδαφος στην περιοχή του πέναλτι και ο διαιτητής δεν έκανε κανένα σχόλιο.

στο 63' ο βινίσιους έκανε πάσα από τα αριστερά και το σουτ του μπαπέ από το κέντρο αποκρούστηκε ξανά.

6 λεπτά επιπλέον χρόνου στο δεύτερο ημίχρονο. στο τέλος του αγώνα, ρεάλ μαδρίτης 2-0 μπέτις.

[πληροφορίες για την αρχική ενδεκάδα και τις αλλαγές και των δύο πλευρών]

αρχική ενδεκάδα ρεάλ μαδρίτης: 1-courtois, 2-carvajal, 3-militão, 22-rudiger, 23-ferland mendy (66' 20-fran garcia), 8-bar wade, 14-joan ameni, 19-ceballos (66'). 21-δίας), 11-ροντρίγκο (89' 16-έντερικ), 9-μμπαπέ (84' 10 -μόντριτς), 7-βινίσιους

αλλαγές ρεάλ μαδρίτης: 13-lunin, 26-fran gonzalez, 15-guler, 17-vazquez, 31-jacob ramon

αρχική ενδεκάδα της μπέτις: 1-rui silva, 23-yosef sabally, 3-diego llorente, 6-natan, 15-perreault, 14-william carvalho (57' 4-cardoso), 21-rocca, 17-rodri sanchez ( 72' 38-dio), 18-fornas (83' 19-losada), 10-abboud (83'7-juan miguel), 24-ettore ruibal (57' 8-roque)

αναπληρωματικοί της μπέτις: 25-μπιτέζ, 13-αντριάν, 12-ρικάρντο ροντρίγκες, 43-αλκαζάρ, 2-μπελερίν, 16-αλτιμέρα, 9-λουίς αβίλα