διπλό κόκκινο κλαμπ μάντσεστερ γιουνάιτεντ 0-3 λίβερπουλ εντός έδρας, ο κασεμίρο έκανε τρία λάθη

2024-09-02

ζωντανή μετάδοση, ειδήσεις 1ης σεπτεμβρίου στις 23:00 το βράδυ της 1ης σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, ο τρίτος γύρος του διπλού κόκκινου συλλόγου της premier league 2024-25 θα αγωνιστεί στο στάδιο ολντ τράφορντ, η μάντσεστερ γιουνάιτεντ θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τη λίβερπουλ. στο πρώτο ημίχρονο, το γκολ του άρνολντ ονομάστηκε οφσάιντ, ο ντίαζ σκόραρε δύο φορές, ο κασεμίρο έκανε δύο λάθη σε 7 λεπτά και δέχθηκε το γκολ. στο τέλος, η μάντσεστερ γιουνάιτεντ νίκησε εντός έδρας τη λίβερπουλ με 0-3 οι κόκκινοι διάβολοι υπέστησαν δύο σερί ήττες και κατετάγησαν στην 14η θέση ο κόκκινος στρατός ξεκίνησε με τρεις συνεχόμενες νίκες και ισοφάρισε με τη μάντσεστερ σίτι.

[βασικά γεγονότα του παιχνιδιού]

στο 6ο λεπτό, ο χράφενμπερχ προχώρησε στη μέση και σκόραρε τη μπάλα από την αριστερή πλευρά του πέναλτι στον πίσω πόντο ο άρνολντ, αλλά τον απέκρουσε ο νταλότ γραμμή τέρματος!

άκυρο το γκολ του άρνολντ! μέσω var, όταν ο διαιτητής σφύριξε τη σέντρα του ντίας, ο σαλάχ άγγιξε την μπάλα σε θέση οφσάιντ και το γκολ ήταν άκυρο!

ο κόκκινος στρατός ηγείται! η πάσα του κασεμίρο κόπηκε και η μπάλα χάθηκε! στο 35ο λεπτό κόπηκε η πάσα του κασεμίρο στη μεσαία γραμμή και οι κόκκινοι στρατοί πέρασαν στην αντεπίθεση, ο σαλάχ έκανε σέντρα και ακολούθησε ο ντίας με κεφαλιά με 0-1 τη λίβερπουλ.

ο casemiro έκανε άλλο ένα λάθος κάνοντας δώρο! διπλό δαχτυλίδι diaz! ο σαλάχ βοηθάει! στο 42ο λεπτό, το λάθος του κασεμίρο ανακόπηκε και πάλι με το πάτημα του δεξιού ποδιού του στο πέναλτι, χωρίς να σταματήσει η μάντσεστερ γιουνάιτεντ.

ο μενού έκανε λάθος και παραχώρησε την μπάλα! οι κόκκινοι είναι 3 γκολ μπροστά! σαλάχ 2 πάσες και 1 σουτ! στο 56ο λεπτό, ο μενού προστάτευσε την μπάλα με την πλάτη του και ο σαλάι έστειλε μια διαγώνια πάσα στη μάντσεστερ γιουνάιτεντ.

οι κόκκινοι διάβολοι έμειναν 3 γκολ πίσω και ο τεν χάχε συνοφρυώθηκε!

[στιγμή εστίασης του παιχνιδιού]

πριν από το παιχνίδι, οι προπονητές ten hag και slaughter έδωσαν τα χέρια.

στο 10ο λεπτό, ο κασεμίρο έδιωξε κατά λάθος τον μακάλιστερ όταν εκτέλεσε το λάκτισμα, αλλά ο διαιτητής δεν έδωσε κάρτα.

η κάμερα έδειξε τον νέο βοηθό του κόκκινου στρατού chiesa, ο οποίος παρακολουθούσε τον αγώνα από την κερκίδα.

στο 25' ο κασεμίρο έκανε λάθος χαμηλού επιπέδου και έχασε την μπάλα.

ο onana και ο van dijk αστειεύτηκαν μεταξύ τους.

στο 39' η πάσα του β φε από δεξιά μπλόκαρε και το σουτ του μαζράουι από μπροστά από την περιοχή του πέναλτι απέκρουσε ο άλισον.

στο 40ο λεπτό ο λίμα γκρέμισε άγρια ​​τον szoboszlai και ήταν πολύ δυσαρεστημένος ο van dijk.

στο 45ο και στο 2ο λεπτό, ο μενού εκτέλεσε δύο συνεχόμενα φάουλ και ο διαιτητής σημείωσε προειδοποίηση με κίτρινη κάρτα.

οι οπαδοί της μάντσεστερ γιουνάιτεντ σώπασαν.

κακή απόδοση, η κάμερα δόθηκε στους ten hag και casemiro.

στο δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι άλλαξε πλευρά και ο κασεμίρο αντικαταστάθηκε από τον 20χρονο κόλιερ.

στο 52' ο κόλιερ μπήκε με κεφαλιά και ο ζιρκζί εκμεταλλεύτηκε την κατάσταση και το σουτ του έδιωξε ο άλισον.

στο 63ο λεπτό, ο ράσφορντ έκανε πάσα από τα αριστερά και ο ζιρκζί με κεφαλιά έστειλε την μπάλα προς την εστία. η γωνία ήταν πολύ σωστή και ο άλισον την απέκρουσε.

στο 65' ο ντέριχτ τάκλιν με άγρια ​​τον ντίαζ κιτρινίστηκε και στη συνέχεια ο ντίαζ αντικαταστάθηκε από τον γκάκπο.

ο φέργκιουσον ήταν στο παιχνίδι.

στο 78ο λεπτό, ο ράσφορντ έκανε πάσα από τα αριστερά προς τον πίσω πόντο και ο τεν χαγκ σούταρε.

στο 79ο λεπτό, ο μπράντλεϊ έκανε μια σέντρα στην περιοχή του πέναλτι, αλλά οι παίκτες της μάντσεστερ γιουνάιτεντ δεν επέλεξαν να την καταστρέψουν.

ο διπλός κόκκινος όμιλος ηττήθηκε με 3 γκολ και η κάμερα στράφηκε για άλλη μια φορά στον τεν χαγκ.

[αγωνιστική ενδεκάδα και των δύο πλευρών]

σύνθεση μάντσεστερ γιουνάιτεντ: 24-onana, 3-mazraoui, 4-de ligt (69'5-maguire), 6-lissandro martinez, 20-dalot, 8-b fee, 18-casemiro (46'43-collier), 37 -μενού, 10-ράσφορντ, 11-ζιερκέζε (86'14-έρικσον), 17 -γκανάτσο (69'16-αχμάντ)

δεν εμφανίστηκαν αναπληρωματικοί: 1-bayinder, 22-heaton, 35-evans, 21-anthony, 36-whitley

σύνθεση λίβερπουλ: 1-άλισον, 66-άρνολντ (75'84-μπράντλεϊ), 5-κονάτε, 4-βαν ντάικ, 26-ρόμπερτσον (83'21-τσιμίκας), 38- χράφενμπερχ, 10-μακάλιστερ, 8-σζόμπος 11-σαλάχ, 7-λουίς ντίας (66'18-γάκπο), 20-γιότα (75'9-νούνες)

δεν εμφανίστηκαν αναπληρωματικοί: 62-κέλεχερ, 2-γκόμεζ, 3-έντο χανγκ, 19-έλιοτ, 78-κουάνζα