παρί 3-1 λιλ προηγείται barcola με τρεις σερί νίκες

2024-09-02

ζωντανή μετάδοση, ειδήσεις 2 σεπτεμβρίου: στις 2:45 τα ξημερώματα της 2ας σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, στον τρίτο γύρο της ligue 1, η παρί έπαιξε εκτός έδρας με τη λιλ. στο πρώτο ημίχρονο ο βιτίνια άνοιξε το σκορ με πέναλτι και στη συνέχεια ο μπάρκολα σκόραρε. η παρί προηγήθηκε της λιλ με 2-0 στο ημίχρονο. στο δεύτερο ημίχρονο, ο ζέγκλοβα τράβηξε ένα πίσω και ο μουάνι πέτυχε ένα γκολ στις καθυστερήσεις. τελικά, η παρί νίκησε εκτός έδρας τη λιλ με 3-1, κατακτώντας τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα και κατετάγη πρώτη στη βαθμολογία.

[βασικά γεγονότα του παιχνιδιού]

στο 32ο λεπτό, ο ντεμπελέ έριξε τη μπάλα οριζόντια στη δεξιά πλευρά του πέναλτι και τον σκόνταψε ο αλεσάντρο ριμπέιρο με την ευκαιρία του πέναλτι και ο βιτίνια προηγήθηκε με 1-0. ↓

στο 37ο λεπτό, η παρί εξαπέλυσε την αντεπίθεση του μπάρκολα στην πλάγια βολή του ασένσιο, έσπασε στην αριστερή πλευρά του πέναλτι και στη συνέχεια σκόραρε, 2-0! ↓

στο 78' ο ζέγκλοβα ντρίμπλαρε την μπάλα από μπροστά από την περιοχή του πέναλτι και έβαλε μακρινό σουτ τρέχοντας η λιλ ανέκτησε τη νίκη, 2-1! ↓

στο 81ο λεπτό, η λιλ εκτέλεσε ένα φάουλ στην αριστερή πλευρά του πέναλτι . ! ↓

στο 90' και στο 1' ο ντουάι πέρασε μια σέντρα από τα αριστερά στην περιοχή του πέναλτι και ο μουάνι με κεφαλιά σκόραρε το 3-1! ↓

[στιγμή εστίασης του παιχνιδιού]

στο 13ο λεπτό, ο ζέγκλοβα ντρίμπλαρε τη δεξιά πλευρά του πέναλτι, και στη συνέχεια χτύπησε πίσω σε ένα ανάποδο τρίγωνο και σούταρε χαμηλά. ↓

στο 41' ο τιάγκο σάντος μπήκε στη δεξιά πλευρά του πέναλτι και έδιωξε την εστία, αλλά η μπάλα απέκρουσε ο ντοναρούμα! ↓

στο 54ο λεπτό ο μπάρκολα πέρασε δίπλα από τους παίκτες του αντιπάλου, ντρίμπλαρε την μπάλα οριζόντια στην αριστερή πλευρά του πέναλτι και στη συνέχεια χτύπησε στην εστία από μικρή γωνία η μπάλα αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα. ↓

στο 67ο λεπτό ο τιάγκο σάντος πήρε τη μπάλα από την εξωτερική πλευρά του πέναλτι. ↓

στο 90ο λεπτό, ο ντουάι ντρίμπλαρε την μπάλα στα αριστερά του πέναλτι. ↓

στο 90+5ο λεπτό η λιλ τράβηξε ένα πίσω πριν το τέλος του αγώνα, αλλά ήταν οφσάιντ! ↓

στο τέλος του αγώνα παρί 3-1 λιλ.

[πληροφορίες για την αρχική ενδεκάδα και τις αλλαγές και των δύο πλευρών]

λιλ εκκίνησης: 30-σεβαλιέ, 2-μαντί (66'12-μονιέ), 4-αλεσσάντρο ριμπέιρο, 5-γκούντμουντσον, 18-ντιακιτέ, 22-τιάγκο σάντος (85'10-καμπέρα), 7-χάραλσον (46'11). -σαραβάι), 21-banyaman andre, 23-zeglova , 8-angel gomez (46'17-muka), 27-mohamed bayo (66'9-jonathan david)

δεν εμφανίστηκαν αναπληρωματικοί: 16-καγιάρ, 36-ουσμάν τουρέ, 32-μπουαντί, 19-πάρντο

αρχική ενδεκάδα παρί: 1-ντοναρούμα, 2-αχράφ (84'24-μαγιούλου), 5-μαρκίνιος, 51-πάτσο, 35-μπεράρντο, 17-βιτίνα , 33-ζαΐρ έμερι, 87-ζοάο νέβες (65'8-φαμπιάν ), 10-ντεμπελέ (74'23-μουάνι), 11-ασένσιο (65'14-ντουάι), 29-μπάρκολα (74'19-λι γκάνγκρεν)

δεν εμφανίστηκαν αναπληρωματικοί: 80-τούρνας, 37-σκρίνιαρ, 42-ζαγκ, 49-μμπάγιε