Η τελευταία αναφορά μάχης του US Open! China Jinhua 2 νίκες και 2 ήττες, ο Zheng Qinwen έκανε μεγάλη επιστροφή, ο Shang Juncheng βιαζόταν 1-2

2024-08-27

Σήμερα το πρωί ξεκίνησε ο πρώτος γύρος του US Open 2024. Η πιο πρόσφατη αναφορά μάχης δείχνει ότι το China Golden Flower έχει 2 νίκες και 2 ήττες, η Anisimova αντέστρεψε το τοπικό μπαλαντέρ με 2-1 μετά από 3 σετ και έλαβε ένα δώρο αποχώρησης από τον Νο. 9 και ο Wang Xiyu και οι δύο έχασαν στον πρώτο γύρο και μετά έχασαν σε μια κρίσιμη κατάσταση 1-2, έπρεπε να κερδίσει δύο παιχνίδια στη σειρά για να ανατρέψει τον Νο. 27 Bublik. αρχή.

Αφού στέφθηκε πρωταθλήτρια στο απλό γυναικών στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού, η Zheng Qinwen ήταν στην κορυφή του παιχνιδιού της, μπήκε στο US Open ως η 7η σπορ και αντιμετώπισε την Anisimova στον πρώτο της αγώνα. Η Νο. 1 αδερφή της Κίνας μπήκε πολύ αργά στο πρώτο σετ Έμεινε πίσω με 1-5 και έχασε το μομέντουμ της για 3 συνεχόμενα παιχνίδια μάταια, και στη συνέχεια έχασε το πρώτο της σετ. Στο δεύτερο σετ, ο Zheng Qinwen προσαρμόστηκε γρήγορα και μετέτρεψε το πλεονέκτημα του breaking σερβίς στο πέμπτο game σε νίκη, κερδίζοντας με 6-4. Στο τελικό σετ, η Zheng Qinwen προηγήθηκε με 3-0 και κυνηγήθηκε για 2 συνεχόμενα παιχνίδια του Grand Slam για 2 συνεχόμενες στάσεις και προκρίθηκε στη δεύτερη θέση.

Ο Wang Yafan έπαιξε με τον Νο. 9 Sakkari Στο πρώτο σετ, το σερβίς του ήταν εξαιρετικά επιθετικό και ο Σάκκαρι αναγκάστηκε να κάνει 14 λάθη -6 Κινεζικό χρυσό λουλούδι. Έκτοτε, ο Έλληνας Νο. 1 αποσύρθηκε και το China Golden Flower πέρασε για πρώτη φορά τον πρώτο γύρο και στα τέσσερα Grand Slam σε μία μόνο σεζόν. Στα άλλα 2 παιχνίδια, ο Yuan Yue έχασε από την Andreeva με 0-2 και ο Wang Xiyu έχασε το τάι μπρέικ σε 2 συνεχόμενα σετ, χάνοντας για πρώτη φορά από την Pari.

Στη μάχη μεταξύ Shang Juncheng και Bublik, η Κίνα άρχισε να παίζει δυναμικά μετά το 2005. Έκανε μεγάλες προσπάθειες στο τέλος του πρώτου σετ, και αφού η μάχη έφτασε στις 4 ισοπαλίες, κέρδισε 6-4 με συνεχόμενα μπρέικ και εγγυήσεις. Στη συνέχεια, ο Νο. 27 ξεκίνησε μια αντεπίθεση και ισοφάρισε το δεύτερο σετ με 6-3. Ο Shang Juncheng βρίσκεται σε κρίσιμη κατάσταση, υστερεί με 1-2 με μεγάλο σκορ. Μείνετε συντονισμένοι για το αν μπορεί να αντέξει την πίεση και να πετύχει την πρώτη του νίκη στο US Open.