Σχεδόν 1 εκατομμύριο μπόνους! Η Zheng Qinwen χαστούκισε τους αμφισβητίες στο πρόσωπο με 2-1 και μεγάλος αριθμός θαυμαστών της ζήτησε αυτόγραφα

2024-08-27

Στον πρώτο γύρο της κύριας κλήρωσης του US Open του 2024, μια πολυαναμενόμενη μάχη ήταν μεταξύ της Zheng Qinwen και της Anisimova Αν και η διαδικασία ήταν λίγο ανώμαλη, η Zheng Qinwen την νίκησε σε τρία σετ με μεγάλο σκορ 2-1. Ο αντίπαλος προκρίθηκε με επιτυχία στον δεύτερο γύρο.

Ως νούμερο ένα αδερφή της Κίνας, η Zheng Qinwen κέρδισε το γυναικείο πρωτάθλημα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού και έγραψε ιστορία κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, κάτι που είναι εξαιρετικά πολύτιμο. Σε αυτό το US Open, η Zheng Qinwen είναι η νούμερο 7 στο single γυναικών Η αντίπαλός της στον πρώτο γύρο είναι επίσης μια πρώην Αμερικανίδα ιδιοφυΐα, που μόλις κέρδισε τη δεύτερη θέση στο Τορόντο. και είναι ακόμα πολύ δυνατή.

Στο πρώτο σετ, ο Zheng Qinwen ξεκίνησε με 1-5, αν και κυνήγησε τρία συνεχόμενα παιχνίδια, ωστόσο έχασε με 4-6. Στο δεύτερο σετ, η κατάσταση του Zheng Qinwen βελτιώθηκε σημαντικά, ο οποίος ανταπέδωσε τη χάρη με 6-4, με μεγάλο σκορ 1-1. Στο τελικό σετ, ο Zheng Qinwen ξεκίνησε με προβάδισμα 3-0, στη συνέχεια άντεξε στην αντεπίθεση της Anisimova, κέρδισε με επιτυχία 6-2 και ανέτρεψε την Anisimova με 2-1 για να την αποκλείσει.

Μπαίνοντας στον δεύτερο γύρο, ο Zheng Qinwen μπορεί να πάρει ένα μπόνους 140.000 $ ΗΠΑ (σχεδόν 1 εκατομμύριο γιουάν)! Ο Zheng Qinwen χαστούκισε επίσης τους αμφίβολους με μια ανατροπή: μετά την απώλεια του πρώτου σετ, πολλοί άνθρωποι σχολίασαν και χλεύασαν την Zheng Qinwen και μάλιστα είπαν ότι ήταν η καλύτερη Ολυμπιονίκης. Ευτυχώς, ο Zheng Qinwen ανταποκρίθηκε έντονα.

Μετά το παιχνίδι, η δημοτικότητα της Zheng Qinwen ήταν επίσης εξαιρετικά υψηλή: ένας μεγάλος αριθμός θαυμαστών της ζήτησαν αυτόγραφα και πολλοί θαυμαστές φώναζαν επίσης το όνομά της.