ο wirtz κόρναρε την αντεπίθεση με το 4ο του γκολ στα τελευταία 3 παιχνίδια, η λεβερκούζεν σημείωσε για άλλη μια φορά νικητή καθυστερήσεων για να ανατρέψει το 4-3

2024-09-23

στον τέταρτο γύρο της bundesliga, η λεβερκούζεν ανέτρεψε τη βόλφσμπουργκ με 4-3 και διοργάνωσε μια καταστροφική μάχη για γκολ.

μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα, η βόλφσμπουργκ πέτυχε σε ένα μπλιτς ο μούκιλερ έκανε το λάθος να διώξει την μπάλα και χτύπησε τη δική του πόρτα.

η φαρμακευτική ισοφάρισε στο 13ο λεπτό. ο xhaka έκανε σέντρα από τα δεξιά στον wirtz στην κορυφή της περιοχής του πέναλτι, και ο γερμανός αληθινός κορμός σκόραρε από μακρινό σουτ για να ισοφαρίσει σε 1-1. ο wirtz σημείωσε το τέταρτο γκολ του στα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. αυτή τη σεζόν έχει 6 γκολ και 1 ασίστ σε 7 παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις και έχει σκοράρει σε κάθε πρώτο παιχνίδι από τη φετινή σεζόν.

στο 32' ο γκριμάλντο εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά και σκόραρε με κεφαλιά από την πλάτη και η φαρμακευτική ανέτρεψε το 2-1.

στο 36ο λεπτό η βόλφσμπουργκ εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά και ο πογιανάου με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2.

στο 45ο λεπτό ο σουάνμπεργκ πήρε τη μπάλα στη μέση για να απαλλαγεί από τον αμυντικό και σκόραρε με μακρινό σουτ από την κορυφή του τόξου η βόλφσμπουργκ προηγήθηκε με 3-2.

στο 48' η λεβερκούζεν ισοφάρισε ξανά με κεφαλιά από το αριστερό κόρνερ, κάνοντας το 3-3.

στο 89ο λεπτό, αφού κατέβασε τον φριμπόνγκ, ο γκέρχαρντ πάτησε τον αστράγαλο του τελευταίου και αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα στη βόλφσμπουργκ με 10-11.

στο 93ο λεπτό, μετά από πολλές ανατροπές στο τακτικό κόρνερ της pharmaceutical factory, ο boniface σκόραρε στο σώμα σώμα με σώμα μπροστά από την εστία, διαμορφώνοντας το 4-3.

σύμφωνα με στατιστικά στοιχεία, από την περσινή σεζόν, η λεβερκούζεν έχει σημειώσει ισοπαλία ή νίκη σε καθυστερήσεις σε 13 αγώνες. αυτό συνέβη σε 2 από τα 4 παιχνίδια της bundesliga αυτή τη σεζόν.

αυτές οι ανατροπές του παιχνιδιού έληξαν τελικά με την ανατροπή και τη νίκη της λεβερκούζεν. μετά από αυτή την εκστρατεία, η pharmaceutical factory κατέλαβε τη δεύτερη θέση με 9 βαθμούς με 3 νίκες και 1 ήττα σε 4 γύρους, 3 βαθμούς πίσω από την αήττητη μπάγερν και διαφορά τερμάτων 9 βαθμούς λιγότερο από τους αντιπάλους της.

στις 0:30 της 29ης σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, στον πέμπτο γύρο της bundesliga, μπάγερν και λεβερκούζεν θα έχουν απευθείας διάλογο.

(sohu sports original: smiling jiuquan)