la liga - αυτογκόλ του βινίσιους και πέναλτι του μπαπέ εναντίον ρεάλ μαδρίτης 4-1 εσπανιόλ

2024-09-22

στις 2:45 π.μ. στις 22 σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, ξεκίνησε ένας αγώνας για τον έκτο γύρο της la liga τη σεζόν 2024-2025, η ρεάλ μαδρίτης έπαιξε με την εσπανιόλ. στο πρώτο μισό του αγώνα οι δύο ομάδες δεν είχαν καμία επιτυχία μεταξύ τους. στο δεύτερο μισό του αγώνα, ο κουρτουά σημείωσε αυτογκόλ και στη συνέχεια οι καρβαχάλ, βινίσιους, ροντρίγκο και εμπαπέ πέτυχαν τέσσερα συνεχόμενα γκολ. στο τέλος του αγώνα η ρεάλ μαδρίτης νίκησε εντός έδρας την εσπανιόλ με 4-1.

στο 6ο λεπτό, ο mbappe πήρε τη μπάλα στη δεξιά πλευρά του μπροστινού γηπέδου, έσπασε κοντά στη γραμμή βάσης και δημιούργησε ένα κόρνερ. στο 8ο λεπτό, ο bellingham έπεσε στο έδαφος τραυματισμένος και ο γιατρός της ομάδας μπήκε για θεραπεία. στο 11' ο γκιουλέρ πέρασε την μπάλα με κεφαλιά και ο μπαπέ χτύπησε την εστία από μικρή γωνία αφού σταμάτησε στο στήθος. στο 12ο λεπτό ο μόντριτς πήρε τη μπάλα στα δεξιά του μπροστινού γηπέδου και σούταρε απευθείας, αλλά το σουτ αποκρούστηκε. στο 15' ο μπέλινγκχαμ δέχτηκε ανεστραμμένη τρίγωνη πάσα από τον συμπαίκτη του στη δεξιά πλευρά του πέναλτι και το σουτ του αποκρούστηκε. στο 21ο λεπτό, ο μπέλινγκχαμ σήκωσε την μπάλα στην αριστερή πλευρά του πέναλτι και τη χτύπησε στη μέση, έβαλε τη μπάλα στην περιοχή του πέναλτι και έβαλε βολέ, αλλά η μπάλα κατασχέθηκε από τον τερματοφύλακα.