η τελευταία αναφορά βαθμολογικής μάχης της σαουδικής αραβίας: ο κριστιάνο ρονάλντο σουτάρει, το ριάντ σαρώνει τη νίκη, οι εθνικοί της τζέντα σκοράρουν 4 γκολ

2024-09-21

συνεχίζεται ο τέταρτος γύρος της σαουδικής λίγκας. το ριάντ κέρδισε ως φιλοξενούμενος για να αμφισβητήσει το νταμάμ, και σάρωσε τους αντιπάλους του με 3-0 και κέρδισε μια εγκάρδια νίκη. σε αυτό το παιχνίδι, ο γκανέμ αποχώρησε στο 33ο λεπτό και δημιούργησε ευκαιρία για πέναλτι. ο ρονάλντο εκτέλεσε το πέναλτι και αυτός έφτιαξε τη μπάλα σταθερά. τόσο αξιόπιστα τα πέναλτι του κριστιάνο ρονάλντο εκτέλεσε 15 πέναλτι στο ριάντ και τα σκόραρε όλα! στο δεύτερο ημίχρονο ο ναΐντι σκόραρε από μικρή γωνία για να διευρύνει το σκορ. αυτό το γκολ ήταν ασίστ του μανέ. στη συνέχεια, ο μανέ έστειλε άλλη μια ασίστ και ο ταλίσκα σκόραρε με δυνατό σουτ από τη μέση του πέναλτι. αυτό το γκολ σκότωσε το σασπένς του αγώνα. ο ρονάλντο παραλίγο να σκοράρει δύο φορές την τελευταία στιγμή, αλλά δυστυχώς το σουτ του απέκρουσε από το δοκάρι. το τελικό σκορ είναι 3-0!

σε αυτό το παιχνίδι, ο ρονάλντο είχε 4 σουτ, 1 γκολ, 1 χτύπημα και 2 βασικές πάσες. κέρδισε το βραβείο του man-of-the-match. στην πραγματικότητα, η απόδοση του μανέ δεν ήταν καθόλου κατώτερη από τον ρονάλντο. έστειλε 2 ασίστ και 4 βασικές πάσες, παίζοντας εξαιρετικά σημαντικό ρόλο στη νικηφόρα επίθεση του ριάντ. αυτή τη στιγμή, στη λίστα των σκόρερ, ο ρονάλντο και ο ταλίσκα έχουν σκοράρει και οι δύο από 3 γκολ, 3 γκολ πίσω από τον μίτροβιτς, ο οποίος βρίσκεται στην πρώτη θέση.