afc champions league 2: αναστάτωση! η ομάδα της zhejiang έχασε από τους lion city mariners με 0-2 και έκανε κακό ξεκίνημα στο afc champions league!

2024-09-20

στις 20:00 της 19ης σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, στον πρώτο γύρο του ομίλου f του afc champions league 2, η ομάδα της zhejiang προκάλεσε εκτός έδρας τους lion city mariners.

μετά την έναρξη του αγώνα, η ομάδα της zhejiang είχε πλεονέκτημα όσον αφορά την κατοχή μπάλας καθώς ο αγώνας εξελίσσονταν, ο εβρά υποπτεύτηκε ότι τον έδιωξε ο αντίπαλός του στην περιοχή του πέναλτι, αλλά ο διαιτητής δεν είπε τίποτα. στο 44ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ο χάρλαν των lion city mariners σκόραρε με μακρινό σουτ ομάδες καμία δεν πέτυχε τίποτα. τελικά, η ομάδα της zhejiang έχασε από τους lion city mariners με 0-2 στον εκτός έδρας αγώνα και έκανε κακό ξεκίνημα στο afc champions league!

σε όλο το παιχνίδι, ο ρυθμός του zhejiang ήταν πολύ αργός και τόσο η πολιορκία όσο και η αντεπίθεση ήταν πολύ αργή, γεγονός που έγινε η αιτία για την ήττα. προσαρμόσιμο σε τεχνητό χλοοτάπητα. φυσικά, η μη σχεδίαση τεχνικών και τακτικών βομβαρδισμού σε μεγάλο υψόμετρο ήταν επίσης ένας από τους παράγοντες της ήττας.

η ομάδα της zhejiang έχει παίξει αρκετά καλά στην κινεζική super league αυτή τη σεζόν. αυτή τη στιγμή έχει 10 νίκες, 2 ισοπαλίες και 13 ήττες, καταλαμβάνοντας την 7η θέση στην κινεζική super league με 32 βαθμούς η league δεν έχει καμία ανησυχία για τον υποβιβασμό και καμία ελπίδα βελτίωσης, επομένως η ομάδα της zhejiang έχει ακόμα την ενέργεια να παίξει στην ασία, το σημερινό αποτέλεσμα είναι λίγο εκπληκτικό!