4-1, ο 59χρονος φλικ είναι καταπληκτικός: σκόραρε 15 πόντους με 5 νίκες σε 5 αγώνες και οδήγησε την ομάδα στην πρώτη θέση της la liga.

2024-09-16

απόψε, οι γίγαντες της la liga, η μπαρτσελόνα, εγκαινίασαν τον πέμπτο γύρο της la liga, η μπαρτσελόνα ήταν φιλοξενούμενη στη χιρόνα, την τρίτη θέση που κατέκτησε την περασμένη σεζόν και κατετάγη έκτης πριν από τον αγώνα.

η μπαρτσελόνα προηγήθηκε με 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο ο γιαμάλ σκόραρε δύο φορές σε 7 λεπτά και ο λεβαντόφσκι έστειλε ασίστ στο πρώτο ημίχρονο. στο δεύτερο ημίχρονο, ο κόντε έστειλε μια υπέροχη πάσα από μακρινή απόσταση, για να βοηθήσει την μπαρτσελόνα να διευρύνει το προβάδισμα της το προβάδισμα του παιχνιδιού στο τέλος του αγώνα, η πόρτο έστειλε μια υπέροχη πάσα και ο στούανι βοήθησε τη χιρόνα να πάρει ένα γκολ πίσω.

ο 59χρονος φλικ είναι πραγματικά εκπληκτικός αφού ανέλαβε προπονητής της μπαρτσελόνα, οδήγησε την μπαρτσελόνα σε 5 νίκες και 15 βαθμούς στη la liga, οδηγώντας την μπαρτσελόνα στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της la liga. όταν ανέλαβε για πρώτη φορά τα καθήκοντά του, πολλοί δεν ήταν αισιόδοξοι για εκείνον και δεν περίμεναν ότι θα ξεκινούσε τόσο καλά προπονώντας την μπαρτσελόνα!