στις καθυστερήσεις, ο αντίπαλος yatai κέρδισε τη βασική μάχη του υποβιβασμού με 3-2.

2024-09-15

πρωτότυπος τίτλος: σε καθυστερήσεις, η yatai νίκησε τον αντίπαλό της με 3-2 και κέρδισε τη βασική μάχη του υποβιβασμού

στις 13 σεπτεμβρίου θα συνεχιστεί η 25η αγωνιστική της σούπερ λιγκ κίνας 2024. στο changchun sports center stadium, η ομάδα changchun yatai βασίστηκε στην κεφαλιά του tian yuda στις καθυστερήσεις για να κερδίσει 3-2 την ομάδα nantong zhiyun και να πάρει και τους τρεις βαθμούς η ομάδα nantong zhiyun δεν έχει κερδίσει για 8 διαδοχικούς γύρους και σημείωσε μόνο 1 βαθμό. ο τσανγκτσούν γιατάι κέρδισε 4 συνεχόμενους εντός έδρας αγώνες.

στην αρχή του πρώτου ημιχρόνου οι δύο ομάδες αντάλλαξαν επίθεση και άμυνα. στο 27ο λεπτό, ο li shenyuan έσπασε το δεξί πλευρό και πέρασε την μπάλα από τη δεξιά πλευρά του πέναλτι, ο serginho έστειλε την μπάλα από την αριστερή γωνία του πέναλτι στη μακρινή γωνία του τέρματος το γκολ επιβεβαιώθηκε από το var και σχεδόν 4 μετά από αναμονή για αρκετά λεπτά, επιβεβαιώθηκε ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή και το γκολ ήταν έγκυρο.

στο 35ο λεπτό, ο ρόζα έκανε πάσα στο αριστερό πλευρό και ο ίσα καρόν κινήθηκε αποφασιστικά μπροστά για να απαλλαγεί από την άμυνα του λι σενιούαν και έσπρωξε ήρεμα το σουτ στη μακρινή γωνία έξω από την αριστερή γωνία της μικρής περιοχής του πέναλτι 4 γκολ στην κινεζική super league αυτή τη σεζόν, η ομάδα nantong zhiyun ισοφάρισε σε 1-1.

στο 42ο λεπτό, ο κάρον έκανε ένα σουτ από την αριστερή γωνία της περιοχής του πέναλτι αριστερή πλευρά του τέρματος η ομάδα nantong zhiyun 2-1 ανέτρεψε το προβάδισμα. ένα λεπτό αργότερα, ο liao chengjian χτύπησε ένα δυνατό σουτ ενώ έτρεχε, και η μπάλα πέταξε ελαφρώς πάνω από την πάνω δεξιά γωνία του τέρματος και πέταξε έξω από τη γραμμή βάσης. στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο διαιτητής wang jing έδωσε κίτρινη κάρτα στον liao lei στον πάγκο. στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο κάρον έκανε ένα σουτ ψηλά από τη δεξιά πλευρά της περιοχής του πέναλτι. στο πρώτο μισό του παιχνιδιού, η ομάδα nantong zhiyun ανέτρεψε 2-1 και οδήγησε την ομάδα changchun yatai στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, η ομάδα changchun yatai έκανε προσαρμογές προσωπικού, ο tian yuda αντικατέστησε τον προπονητή του liao chengjian. στο 48' ο ταν λονγκ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά βρέθηκε σε θέση οφσάιντ πριν πιάσει την μπάλα και το γκολ ήταν άκυρο.

στο 80ο λεπτό, ο σερζίνιο έκανε μια πάσα από το αριστερό πλευρό, σταμάτησε την μπάλα πριν από το σημείο του πέναλτι και μισογύρισε με το δεξί του πόδι και σούταρε χαμηλά στην κάτω αριστερή γωνία του τέρματος σεζόν τσανγκτσούν γιατάι ισοφάρισε με 2-2. στη συνέχεια, και οι δύο ομάδες συνέχισαν να κάνουν προσαρμογές προσωπικού.

στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο zhang huachen εκτέλεσε ένα αριστερό λάκτισμα μπροστά από το τέρμα και πήδηξε από την άκρη του πέναλτι και χτύπησε το τέρμα με κεφαλιά, αλλά αποκρούστηκε αναπληρωματικός, έπιασε κεφαλιά από κοντά και σκόραρε τον νικητή.

στο τέλος, η ομάδα changchun yatai νίκησε οριακά την ομάδα nantong zhiyun εντός έδρας με 3-2 και πήρε και τους τρεις βαθμούς.