νέα

2-1! γεννιέται το φαβορί για την κατάκτηση της premier league: 12 βαθμούς μπροστά με 4 νίκες σε 4 αγώνες, ο χάαλαντ γράφει ιστορία

2024-09-15

ο τέταρτος γύρος της premier league ξεκίνησε ένα παιχνίδι, η μάντσεστερ σίτι αντιμετώπισε εντός έδρας την μπρέντφορντ. στο πρώτο ημίχρονο, ο βίζα άνοιξε το σκορ με κεφαλιά για να ισοφαρίσει το σκορ και ο χάαλαντ σκόραρε δύο φορές. στο δεύτερο ημίχρονο, το μακρινό σουτ του γκρίαλις αποκρούστηκε, το σουτ του χάρλαντ λύθηκε και ο σαβίνιο έχασε μια μοναδική ευκαιρία. τελικά η μάντσεστερ σίτι νίκησε 2-1 την μπρέντφορντ πετυχαίνοντας 4 σερί νίκες και κατετάγη πρώτη με 12 βαθμούς. η μάντσεστερ σίτι είναι αναμφίβολα το φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, άρα σταθερή!

μόλις 22 δευτερόλεπτα μετά το παιχνίδι, η μάντσεστερ σίτι δέχθηκε το γκολ! ο βίζα έστειλε την μπάλα με κεφαλιά από κοντά στην περιοχή του πέναλτι! είναι απίστευτο. η μάντσεστερ σίτι δέχθηκε τόσο γρήγορα το γκολ εντός έδρας! φυσικά, η μάντσεστερ σίτι δεν ανησυχεί για αυτή την κατάσταση, γιατί έχει εξαιρετικά εξαιρετικές επιθετικές δυνατότητες και μπορεί πάντα να μετατρέψει τον κίνδυνο σε ασφάλεια. στο 5ο λεπτό ο μπρέντφορντ πήρε άλλη μια καλή ευκαιρία, αλλά ήταν κρίμα που ο mbeumo έχασε αυτή την καλή ευκαιρία και τη διαχειρίστηκε πολύ καθυστερημένα. 4 λεπτά αργότερα, ο μπρέντφορντ συνέχισε να απειλεί και ο έντερσον μπλόκαρε το σουτ μπροστά από την εστία. δεν περίμενα να ξεκινήσει τόσο δυνατά η μπρέντφορντ. η μάντσεστερ σίτι είναι λίγο ντροπιασμένη.