νέα

ο κριστιάνο ρονάλντο με ένα γκολ φτάνει τα 900 γκολ καριέρας πορτογαλία 2-1 κροατία

2024-09-06

ζωντανή μετάδοση, 6 σεπτεμβρίου: στον πρώτο γύρο του uefa nations league a, η πορτογαλία εναντίον της κροατίας εντός έδρας. στο πρώτο ημίχρονο, ο κριστιάνο ρονάλντο πέτυχε ένα γκολ για να συμπληρώσει το ορόσημο των 900 γκολ στην καριέρα του! σκόραρε ο νταλότ + αυτογκόλ! καμία από τις δύο ομάδες δεν σημείωσε επιτυχία στο δεύτερο ημίχρονο. στο τέλος, η πορτογαλία νίκησε την κροατία με 2-1.

βασικά γεγονότα του παιχνιδιού]

στο 7ο λεπτό η πορτογαλία προηγήθηκε νωρίς! ο νταλότ μπήκε διαγώνια στην περιοχή του πέναλτι, πήρε την μπάλα και χτύπησε με το αριστερό πόδι στην εστία πέρα ​​από την εστία του λιβάκοβιτς! η πορτογαλία προηγείται της κροατίας με 1-0↓

στο 34' η πορτογαλία έκανε διαγώνια πάσα από αριστερά, και ο κριστιάνο ρονάλντο σκόραρε μπροστά από την εστία! έφτασε το ορόσημο των 900 γκολ στην καριέρα του! η πορτογαλία προηγείται της κροατίας με 2-0↓

στο 41' η κροατία σάρωσε την εστία στα δεξιά! κάντε κλικ αργότερα και χτυπήστε την πόρτα! ο νταλότ σήκωσε κατά λάθος το πόδι του και χτύπησε την μπάλα στο δικό του τέρμα! η κροατία μείωσε σε 1-2 την πορτογαλία↓

[στιγμή εστίασης του παιχνιδιού

στο 6ο λεπτό ο φε β έκανε μακρινό σουτ από την κορυφή του πέναλτι! την μπάλα απέκρουσε ο λιβάκοβιτς↓

στο 11' ο ρονάλντο έκανε φανταχτερή πάσα↓

στο 14' ο μόντριτς έκανε μακρινό σουτ από τα δεξιά του πέναλτι! η μπάλα τράβηξε ένα τόξο και χτύπησε στο δεξιό πλάγιο δίχτυ! πολύ απειλητικό↓

στο 22ο λεπτό ο ρονάλντο δέχτηκε την μπάλα από το τακουνάκι του λέο! το σουτ από μικρή γωνία μπλόκαρε ο λιβάκοβιτς↓

στο 43' ο νέτο έκανε ένα κλέψιμο στα μετόπισθεν και προχώρησε με μεγάλη ταχύτητα! λίγα βήματα και φτάνετε στην απαγορευμένη περιοχή της κροατίας! το σουτ με το δεξί πόδι από τη δεξιά πλευρά του πέναλτι χτύπησε στο δοκάρι↓