7-0 3-1! στα παγκόσμια προκριματικά έγιναν 5 ανατροπές και 1 buzzer beater σε ένα βράδυ! οι τέσσερις μεγάλες ομάδες δεν κατάφεραν να κερδίσουν και η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου υπέστη ταπείνωση

2024-09-06

νωρίς το πρωί της 6ης σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος του ασιατικού top 18 των παγκόσμιων προκριματικών μεταξύ των τριών πρωταθλημένων ομάδων, μόνο η ιαπωνία και το ιράν κέρδισαν, ενώ η νότια κορέα έχασε απροσδόκητα βαθμούς. επιπλέον, αυτή η ημέρα του αγώνα ήταν μια ανατροπή τέσσερις δυνατές ομάδες, συμπεριλαμβανομένων της νότιας κορέας, της σαουδικής αραβίας, του κατάρ και της αυστραλίας, δεν κατάφεραν να κερδίσουν συλλογικά.

5 ανατροπές σε ένα βράδυ στους παγκόσμιους προκριματικούς

η πρώτη ανατροπή αυτής της φάσης των 18 σημειώθηκε στον αγώνα μεταξύ της αυστραλίας και του μπαχρέιν. στο τέλος, η αυστραλία γνώρισε την ήττα με 0-1 εντός έδρας, χάνοντας ξανά και ξανά το μπαχρέιν τελείωσε το σερί 6 αγώνων από την αυστραλία.

επιπλέον, η νότια κορέα ήταν ισόπαλη 0-0 από την παλαιστίνη εντός έδρας, η σαουδική αραβία έμεινε ισόπαλη 1-1 από την ινδονησία εντός έδρας και το κατάρ έχασε 1-3 εντός έδρας από τα ηνωμένα αραβικά εμιράτα δύο σερί πρωταθλητές κυπέλλου ασίας έχασαν εντελώς από τα ηαε, κάτι που ήταν τόσο εκπληκτικό.

μια βραδιά στους παγκόσμιους προκριματικούς: 1 σκοτώσει + 1 ισοπαλία

ο μόνος νικητής αυτής της ημέρας του αγώνα ήρθε από την εκτός έδρας νίκη του μπαχρέιν με 1-0 επί της αυστραλίας. μετά την κόκκινη κάρτα και αποβολή του γιαντζί στο δεύτερο ημίχρονο, η αυστραλία έπαιξε έναν παίκτη λιγότερο για να βρει ευκαιρίες. αυτογκόλ αρχικά, η αυστραλία πίστευε ότι μπορούσε να κερδίσει εύκολα, αλλά το αποτέλεσμα ήταν μια ανατροπή εντός έδρας.

επιπλέον, το κουβέιτ, που επέστρεψε στην τελική φάση των προκριματικών της ασίας μετά από 16 χρόνια, αμφισβήτησε την δευτεραθλήτρια του νέου ασιατικού κυπέλλου, σε ένα εκτός έδρας παιχνίδι στον πρώτο γύρο η ομάδα δέχθηκε το γκολ στους πρώτους 14 λεπτά, και στη συνέχεια έκανε άγρια ​​αντεπίθεση μέχρι που ο γιουσούφ νάσερ ηττήθηκε στο 92ο λεπτό. εκτέλεσε ένα πέναλτι και σκόραρε, και τελικά ισοφάρισε σε 1-1 και σημείωσε 1 πόντο με δυσκολία.

η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου γνώρισε ταπεινωτική ήττα από την ιαπωνία με 0-7

στο ματς των 12 κορυφαίων πριν από τρία χρόνια, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έχασε 0-2 από την ιαπωνία σε ένα εκτός έδρας παιχνίδι τώρα που η μορφή της διοργάνωσης άλλαξε σε αγώνα των 18 κορυφαίων, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου ηττήθηκε εντελώς και δεν είχε την ικανότητα να το κάνει. αντεπιτέθηκε. ήταν έτσι από την αρχή του παιχνιδιού. στο 12ο λεπτό, στο 45ο+2ο λεπτό, στο 52ο λεπτό, στο 58ο λεπτό, στο 78ο λεπτό, στο 87ο λεπτό και στο 94ο λεπτό, η ιαπωνία σημείωσε 7 συνεχόμενα γκολ και συνέχισε να επιτίθεται και να σκοράρει την τελευταία στιγμή. , συνεχίζοντας να εξευτελίζει την εθνική ομάδα ποδοσφαίρου, και τελικά 7-0 μεγάλη νίκη.

μέχρι στιγμής, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έχει δημιουργήσει τέσσερα ταπεινωτικά ρεκόρ μέσα σε μια νύχτα, συμπεριλαμβανομένης της μεγαλύτερης ήττας στην ιστορία από την ιαπωνία, των περισσότερων γκολ που δέχθηκαν σε ένα παιχνίδι στους παγκόσμιους προκριματικούς, της μεγαλύτερης ήττας στους παγκόσμιους προκριματικούς και της μεγαλύτερης ήττας από έναν ασιατική ομάδα.