0-7! η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου είχε ένα κακό ξεκίνημα και κακοποιήθηκε βίαια από την ιαπωνική ομάδα.

2024-09-05

ξεκινά το τρίτο στάδιο των προκριματικών του παγκοσμίου κυπέλλου 2026, ο πρώτος γύρος των 18 κορυφαίων, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου επισκέπτεται το στάδιο του παγκοσμίου κυπέλλου σαϊτάμα για να προκαλέσει την ιαπωνική ομάδα, την νούμερο ένα στην ασία. επειδή το χάσμα μεταξύ της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου και των αντιπάλων της είναι πολύ μεγάλο, πριν από την έναρξη αυτού του παιχνιδιού όλοι το έβλεπαν με τη νοοτροπία να κερδίζουν λιγότερα και να χάνουν λιγότερα επιπλέον, το cctv δεν έχει πνευματικά δικαιώματα και δεν έχει δωρεάν ζωντανή μετάδοση το top 18 αγώνα της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου είναι σχετικά δημοφιλές. η ιαπωνική ομάδα προετοιμάζεται για κάθε παιχνίδι με τη διάθεση να παλεύει για κάθε βαθμό, οπότε η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου θα αντιμετωπίσει ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι.

ας δούμε πρώτα την ενδεκάδα του ιβάν για την εθνική ομάδα ποδοσφαίρου είναι κάπως έκπληξη οι liu yang, zhu chenjie, jiang guangtai και yang zexiang, τερματοφύλακας είναι ο wang dalei. αυτή είναι σχεδόν η πρώτη φορά που βλέπω αυτόν τον μέσο, ​​και σχεδόν καμία από τις προβλέψεις πριν από το παιχνίδι δεν ήταν απολύτως ακριβείς οι σκέψεις του ιβάν.

μετά την έναρξη του αγώνα, η πρόθεση της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου ήταν πολύ εμφανής. η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου άντεξε την επίθεση της ιαπωνικής ομάδας μετά από κύμα. ωστόσο, στο 14ο λεπτό, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έχασε την μπάλα μετά από άμυνα στο ημίχρονο εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έμεινε πίσω με 0-1.

στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο τανγκ ανλού ντρίμπλαρε τη μπάλα και πέρασε τη μπάλα σε γωνία 45 μοιρών και όρμησε προς τα πίσω και σημείωσε κεφαλιά από κοντά. στο πρώτο ημίχρονο η ιαπωνική ομάδα εκμεταλλεύτηκε το πλεονέκτημα της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου και μας νίκησε δύο φορές με κεφαλιές.

στο 52ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ο mikasa kaoru έκανε πάσα στα πλευρά του minamino takumi και πέρασε από μικρή γωνία στο τέρμα. μόλις 6 λεπτά αργότερα, ο minamino takumi μπήκε αδικαιολόγητα στην περιοχή του πέναλτι από το μπροστινό άκρο της περιοχής του πέναλτι αύξησε το προβάδισμά του σε 4 γκολ. στο 75ο λεπτό, ο ito junya έκοψε μέσα στην περιοχή του πέναλτι στα δεξιά και χτύπησε στο τέρμα και σιγά-σιγά κύλησε στο τέρμα επειδή ο wang dalei δεν είχε καμία αντίδραση από την εκτροπή, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου ήταν ήδη 5 γκολ πίσω.

στο 87ο λεπτό, ο νταράν μάιντα σκόραρε με κεφαλιά, ο τζίου τζιανγίνγκ σφράγισε τη νίκη με 0-7. σε αυτό το παιχνίδι, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου προσπάθησε για το καλύτερο, αλλά η διαφορά με την ιαπωνική ομάδα ήταν πολύ μεγάλη. η ομάδα δεν ήταν τόσο καλή όσο πριν, και ήταν ανήμπορη να χάσει με μεγάλο σκορ 0-7. το αποτέλεσμα αυτού του παιχνιδιού προκάλεσε επίσης δυσαρέσκεια σε πολλούς διάσημους εθνικούς ποδοσφαιριστές ακόμα κι αν το χάσμα μεταξύ της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου και της ιαπωνικής ομάδας είναι τεράστιο, είναι πολύ απαράδεκτο να παίζεται έτσι.