νέα

το πρωτάθλημα canoe flatwater ολοκληρώθηκε με την ομάδα του hubei να κερδίζει 3 χρυσά, 4 ασημένια και 3 χάλκινα

2024-09-05

ο δημοσιογράφος του jimu news hu dikai

ανταποκριτής wu meiling

την 1η σεπτεμβρίου, ολοκληρώθηκε το εθνικό πρωτάθλημα κανόε επίπεδου νερού 2024 στην προπονητική βάση θαλάσσιων σπορ της επαρχίας λιαονίνγκ. αυτή η διοργάνωση διήρκεσε τέσσερις ημέρες η ομάδα του hubei έστειλε συνολικά 29 παίκτες για να συμμετάσχουν στον διαγωνισμό και κέρδισαν 3 χρυσά, 4 ασημένια και 3 χάλκινα.

είναι κατανοητό ότι αυτός ο διαγωνισμός χρηματοδοτείται από το κέντρο διαχείρισης θαλάσσιων σπορ της κρατικής γενικής διοίκησης αθλητισμού και την ένωση καγιάκ της κίνας και φιλοξενείται από το κέντρο διαχείρισης θαλάσσιων σπορ του επαρχιακού αθλητικού γραφείου λιαονίνγκ. προσέλκυσε 685 αθλητές και προπονητές από 23 ομάδες από όλη τη χώρα.

η ομάδα κωπηλασίας hubei κέρδισε 2 χρυσά μετάλλια και 1 χάλκινο μετάλλιο σε αυτόν τον αγώνα. στο αγώνισμα της κωπηλασίας 1.000 μέτρων μονής, η jiang xina κέρδισε το χρυσό μετάλλιο με χρόνο 4:32.305 στον τελικό των 200 μέτρων της διπλής κωπηλασίας, η jiang xina και η teng anshuo κέρδισαν το χάλκινο μετάλλιο στη διπλή κωπηλασία 500 -τελικός μέτρου, , οι jiang xina και teng anshuo κέρδισαν για άλλη μια φορά το πρωτάθλημα με χρόνο 1 λεπτό, 56 δευτερόλεπτα και 689 δευτερόλεπτα.

αυτή είναι η δεύτερη συνεχόμενη χρονιά που ο jiang xina κατακτά το χρυσό μετάλλιο στο εθνικό πρωτάθλημα canoe flatwater στον ίδιο χώρο. στις 24 αυγούστου, στο παγκόσμιο πρωτάθλημα κανόε του 2024 που διεξήχθη στο ουζμπεκιστάν, η jiang xina κέρδισε επίσης το χάλκινο μετάλλιο στο αγώνισμα κωπηλασίας 1.000 μέτρων μονής γυναικών.

"δεν υπάρχει ποτέ συντόμευση για την επιτυχία, μπορείς να βασιστείς μόνο στη σκληρή δουλειά, ο jiang xina ένιωθε βαθιά, "μόνο μια σκέψη είχα κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού: αγώνας και τελείωσε! το χρυσό μετάλλιο είναι δύσκολο. θα συνεχίσω να το κάνω." δουλέψτε σκληρά και προσπαθήστε για ένα καλό αποτέλεσμα στους εθνικούς αγώνες του greater bay area του επόμενου έτους!».

η ομάδα καγιάκ hubei κέρδισε 1 χρυσό, 4 ασημένια και 2 χάλκινα. μεταξύ αυτών, η εθνική ομάδα του ολυμπιονίκη του παρισιού sun yuewen και ο συνδυασμός των tian shengfang, yang luan, zhang qian και zhang xiaowan κέρδισαν τα χρυσά και ασημένια μετάλλια στο καγιάκ τεσσάρων ατόμων των 500 μέτρων το ασημένιο μετάλλιο στο διπλό καγιάκ γυναικών 200 μέτρα ζανγκ σιαοβάν κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο στο μονό καγιάκ γυναικών στα 5000 μέτρα. η zhang qian κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στο μονό καγιάκ γυναικών 200 μέτρων.

προηγουμένως, η sun yuewen τερμάτισε πέμπτη στους τελικούς των 500 μέτρων τετραπλού κανό επίπεδων υδάτων γυναικών στους ολυμπιακούς αγώνες του παρισιού. μετά από αυτόν τον διαγωνισμό, είπε ότι ο αγωνιστικός χώρος ήταν σαν πεδίο μάχης και ο ανταγωνισμός ήταν σκληρός. μέσα από τον διαγωνισμό συνειδητοποίησα περισσότερο τις ελλείψεις και τις ελλείψεις μου. σίγουρα θα ενισχύσουμε τις προπονήσεις στο μέλλον και θα προσπαθήσουμε να δώσουμε μια ικανοποιητική απάντηση στους εθνικούς αγώνες της επόμενης χρονιάς.

(πηγή: jimu news)

για περισσότερες συναρπαστικές πληροφορίες, πραγματοποιήστε λήψη του προγράμματος-πελάτη "jimu news" στην αγορά εφαρμογών.