ο 50χρονος προπονητής είναι εκπληκτικός: οδήγησε την ομάδα του σε 4-0, κέρδισε 2 παιχνίδια, σημείωσε 6 γκολ και δέχθηκε 0 γκολ, ξεπερνώντας την μπάγερν στην πρώτη θέση.

2024-09-02

η ομάδα της heidenheim, με προπονητή τον 50χρονο γερμανό προπονητή schmidt, με συνολική ομαδική αξία μόλις 50,15 εκατομμύρια ευρώ και κατετάγη πέμπτη πριν από τον αγώνα, ξεκίνησε τον δεύτερο γύρο της bundesliga η ομάδα της heidenheim ανέλαβε την ευθύνη αυτή η εκστρατεία augsburg, κατατάχθηκε 14η πριν από τον εντός έδρας αγώνα pk.

στο 9ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα της χάιντενχαϊμ άρχισε να δείχνει τη δύναμή της ο γουάνερ σκόραρε ένα πέναλτι για να βοηθήσει την ομάδα της χάιντενχαϊμ να προηγηθεί.

μετά από 21 λεπτά, ο leo βοήθησε τη heidenheim να σημειώσει άλλη μια νίκη για να διευρύνει το προβάδισμά της.

στο δεύτερο ημίχρονο, ο wanner έστειλε πρώτα μια λεπτή ασίστ και ο adrian baker βοήθησε τη heidenheim να κερδίσει άλλη μια νίκη και να συνεχίσει να διευρύνει το προβάδισμά της.

μετά από 4 λεπτά, ο conte έδειξε τη δύναμή του και έστειλε μια υπέροχη ασίστ και ο breunich έδειξε τη δύναμή του για να βοηθήσει τη heidenheim να κερδίσει άλλη μια νίκη και να συνεχίσει να διευρύνει το προβάδισμά της.

στο τέλος, η χάιντενχαϊμ σάρωσε την άουγκσμπουργκ με 4-0 και κέρδισε 2 σερί νίκες στο πρωτάθλημα και η χάιντενχαϊμ κράτησε ανέπαφη την εστία της για 2 συνεχόμενα παιχνίδια. στους δύο γύρους των αγώνων, η χάιντενχαϊμ πέτυχε συνολικά 6 γκολ και δέχθηκε 0 γκολ. μετά το παιχνίδι, η χάιντενχαϊμ κατετάγη πρώτη στη βαθμολογία της μπουντεσλίγκα με 6 βαθμούς, επικρατώντας της μπάγερν. ο schmidt, 50, είναι πραγματικά εκπληκτικός! να μπορέσω να οδηγήσω αυτή τη μικρή ομάδα να παίξει τόσο όμορφο ποδόσφαιρο! φαίνεται ότι αν η μπάγερν θέλει να ανταγωνιστεί για το πρωτάθλημα, δεν θα έχει μόνο ανταγωνισμό από παραδοσιακούς ισχυρούς εχθρούς όπως το λεβερκούζεν και την ντόρτμουντ, αλλά και ανταγωνισμό από σκοτεινά άλογα όπως η χάιντενχαϊμ.