τελευταία βαθμολογία πρέμιερ λιγκ: η λίβερπουλ κέρδισε τη μάντσεστερ γιουνάιτεντ με 3 γκολ για να εξασφαλίσει τη δεύτερη θέση, η τσέλσι ισοφάρισε με τα αουτσάιντερ!

2024-09-02

απόψε, ο τρίτος γύρος της πρέμιερ λιγκ συνεχίστηκε με σκληρή μάχη η μάντσεστερ γιουνάιτεντ με 0-3 από τη λίβερπουλ και υπέστη σερί 2 αγώνων στο πρωτάθλημα συνέβαλε 1 βολή και 2 πάσες σκόραρε δύο φορές, η λίβερπουλ κέρδισε 3 συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα, κυνηγώντας από κοντά την τσέλσι στην έδρα της με την κρίσταλ πάλας, ο τζάκσον σκόραρε, ο εζέ νίκησε την τότεναμ εντός έδρας, χαρίζοντας στον αντίπαλο την πρώτη ήττα για το πρωτάθλημα.

η λίβερπουλ νίκησε εκτός έδρας τη μάντσεστερ γιουνάιτεντ με 3-0, κερδίζοντας 3 σερί παιχνίδια και κατετάγη δεύτερη! στο 35ο λεπτό κόπηκε η πάσα του κασεμίρο, ο σαλάχ έκανε σέντρα από τα δεξιά και ο ντίας σκόραρε με κεφαλιά στο 42ο λεπτό, η μπάλα του κασεμίρο στο μετόπισθεν κόπηκε, ο σαλάχ έκανε σέντρα και ο ντίας πέτυχε απευθείας η σρι λάνκα. το γκολ και σκόραρε δύο φορές στο 56ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ο μενού κόπηκε στο μετόπισθεν, ο σομποζλάι πέτυχε την μπάλα, ο σαλάχ έσπρωξε το γκολ και διεύρυνε το σκορ για τη μάντσεστερ γιουνάιτεντ, ο ζιρκζί σκόραρε δύο φορές δεν μπόρεσε να σκοράρει στο τέλος, η λίβερπουλ κέρδισε μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη, κερδίζοντας τα πρώτα 3 συνεχόμενα παιχνίδια και δεχόμενη 0 γκολ.