πρέμιερ λιγκ διπλή κόκκινη συνάντηση, η μάντσεστερ γιουνάιτεντ έχασε 0-3 και έχασε 2 παιχνίδια στη σειρά, η λίβερπουλ κέρδισε 3 συνεχόμενα παιχνίδια, ο τεν χαγκ ήταν πολύ απογοητευμένος

2024-09-02

το βράδυ της 1ης σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, ο τρίτος γύρος της νέας σεζόν της πρέμιερ λιγκ ξεκίνησε την πρώτη διπλή κόκκινη συνάντηση της σεζόν, η μάντσεστερ γιουνάιτεντ αντιμετώπισε τη λίβερπουλ εντός έδρας σερί 2 ηττών! η λίβερπουλ έχει κερδίσει τρία συνεχόμενα παιχνίδια και ο τεν χαγκ είναι πολύ απογοητευμένος.

η λίβερπουλ πέτυχε δύο συνεχόμενες νίκες στους δύο πρώτους γύρους, ενώ η μάντσεστερ γιουνάιτεντ κατετάγη μόλις στην 13η θέση με 1 νίκη και 1 ήττα. αυτή η μάχη εστίασης πρόκειται να ξεκινήσει, με τον casemiro και άλλους να μπαίνουν στην αρχική ενδεκάδα. μόλις στα 6 λεπτά του αγώνα, ο ντίας πέρασε την μπάλα στον πίσω πόντο και ο άρνολντ σκόραρε, ωστόσο, η μπάλα ήταν άκυρη.

στο 35ο λεπτό, η μάντσεστερ γιουνάιτεντ έχασε την μπάλα στη μεσαία γραμμή. στο 42ο λεπτό ο κασεμίρο πέρασε στην περιοχή του πέναλτι και η μάντσεστερ γιουνάιτεντ έμεινε πίσω με 0-2. στο πρώτο ημίχρονο, η μάντσεστερ γιουνάιτεντ έμεινε πίσω με δύο γκολ, η απόδοση του κασεμίρο ήταν πολύ υποτονική και έκανε πολλά λάθη.