η μπάγερν νίκησε το νο. 5 της μπουντεσλίγκα με 2-0 και ανέβηκε στο νο. 2 με 2 συνεχόμενες νίκες ο κέιν εκτέλεσε ένα πέναλτι και ο μίλερ πέτυχε ένα αήττητο βολέ.

2024-09-02

η ομάδα της μπάγερν με προπονητή τον 38χρονο κομπανί και κατετάγη στην 8η θέση πριν από τον αγώνα για την έναρξη του δεύτερου γύρου της μπουντεσλίγκα, η μπάγερν ήταν στην έδρα της pk εναντίον της φράιμπουργκ, η οποία ήταν 5η πριν από το παιχνίδι.

την τελευταία φορά που συναντήθηκαν οι δύο πλευρές, η μάχη έληξε 2-2!

στο 38ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ο κέιν χτύπησε με κεφαλιά τον αντίπαλο παίκτη στην περιοχή του πέναλτι το γκολ βοηθήστε την μπάγερν να πάρει προβάδισμα.

στο 33ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ο γκνάμπρι από τη δεξιά πλευρά του μπροστινού γηπέδου έστειλε μια εξαιρετική εναέρια πάσα στο τέρμα από το μπροστινό σημείο εκτόνωσης της μπάλας και στη συνέχεια πέτυχε ένα αήττητο βολέ για να βοηθήσει τη μπάγερν να κερδίσει μια ακόμη νίκη και να διευρυνθεί. το προβάδισμά του.

στο τέλος, η μπάγερν νίκησε τη φράιμπουργκ και οδήγησε σε δύο συνεχόμενες νίκες στη νέα σεζόν της μπουντεσλίγκα και επτά σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις, η μπάγερν συγκέντρωσε 6 βαθμούς αμέσως μετά το παιχνίδι και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της μπουντεσλίγκα. η ομάδα του φράιμπουργκ έχασε το σερί 2 νικών της και ταυτόχρονα έληξε το σερί 2 νικών της σε όλες τις διοργανώσεις.

η μπάγερν είχε το 70% της κατοχής της μπάλας σε όλο το παιχνίδι, έκανε περισσότερα σουτ από τη φράιμπουργκ και είχε περισσότερα σουτ εύστοχα από τον αντίπαλο.

συγχαρητήρια στην μπάγερν! συγχαρητήρια κέιν! συγχαρητήρια mueller! συγχαρητήρια kompany!