οι μαραθωνοδρόμοι συγκεντρώνονται για πρώτη φορά μετά τους ολυμπιακούς αγώνες του παρισιού! εθνικό πρωτάθλημα μαραθωνίου (δεύτερη στάση) ξεκινά η λίμνη hengshui

2024-09-22

ο ρεπόρτερ πελάτη του chao news wang qiong και li ying

σήμερα, το 2024 hengshui lake marathon και το εθνικό πρωτάθλημα μαραθωνίου (δεύτερη στάση) ξεκίνησε στην πλατεία hengshui lake marathon στην επαρχία hebei.

ο λόγος για τον οποίο αυτή η διοργάνωση είναι τόσο εντυπωσιακή είναι ότι είναι η πρώτη συγκέντρωση μαραθωνοδρόμων μετά τους ολυμπιακούς αγώνες του παρισιού και είναι επίσης το πρώτο εθνικό πρωτάθλημα μαραθωνίου αυτό το φθινόπωρο.

υπάρχουν πολλοί ειδικοί στη λίστα συμμετοχών. μεταξύ των εγχώριων ανδρών αθλητών υψηλού επιπέδου, 6 έχουν τις καλύτερες βαθμολογίες εντός 210, συμπεριλαμβανομένων των he jie, feng peiyou, chen tianyu, sangji dongzhi, gao peng και peng jianhua. μεταξύ των εγχώριων αθλητών υψηλού επιπέδου, υπάρχουν 7 δρομείς που έχουν τρέξει λιγότερους από 230, συμπεριλαμβανομένων των zhang deshun, xia yuyu, li zhixuan, li dan, lu ying, liu min και xu bingjie.

μετά από περισσότερες από δύο ώρες αγώνων, ο κενυάτης benard kipkorir κέρδισε το πρωτάθλημα σε 2:09:57.άφθονος σύντροφοςτερμάτισε τέταρτος γενικής με χρόνο 2 ώρες, 10 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα και κατέκτησε την πρώτη θέση στους άνδρες της χώρας. ο guo zhongrui και ο chen tianyu ακολούθησαν από κοντά, καταλαμβάνοντας τη δεύτερη και τρίτη θέση σε 2 ώρες, 10 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα και 2 ώρες, 10 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα, ο κάτοχος του εθνικού ρεκόρ he jie τερμάτισε σε 2 ώρες, 32 λεπτά και 06 δευτερόλεπτα. από την πλευρά των γυναικών, η αιθιοπική παίκτρια atalel anmut dargie κέρδισε το γενικό πρωτάθλημα σε 2 ώρες, 23 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα. li zhixuan και zhang deshun συνταξιοδότηση.

(πηγή εικόνας εκδήλωσης επίσημος λογαριασμός wechat)

"παρακαλώ αναφέρετε την πηγή κατά την επανεκτύπωση"