μάντσεστερ σίτι 0-0 ίντερ, οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν σε 35 βολές

2024-09-19

ζωντανή μετάδοση, 19 σεπτεμβρίου: στον πρώτο γύρο του uefa champions league, η μάντσεστερ σίτι αντιμετώπισε εντός έδρας την ίντερ. στο πρώτο ημίχρονο ο χάαλαντ κινδύνεψε και η β' έχασε καλή ευκαιρία. η ομάδα άλλαξε πλευρά και πάλεψε ξανά, ο de bruyne αποσύρθηκε λόγω τραυματισμού και ο damian και ο foden έχασαν καλές ευκαιρίες η μία μετά την άλλη. τελικά, μάντσεστερ σίτι 0-0 ίντερ.

[βασικά γεγονότα του παιχνιδιού]

στο 52ο λεπτό, η ίντερ είχε την ευκαιρία να κάνει αντεπίθεση ο ντάμιαν δεν επέλεξε να χτυπήσει στο τέρμα όταν ο ιντζάγκι έγινε έξαλλος στα πλάγια

[στιγμή εστίασης του παιχνιδιού]

στο 20ο λεπτό, ο σαβίνιο πέρασε την μπάλα από τα δεξιά, ο οποίος έπιανε το σημείο μπροστά από την εστία, πήδηξε ψηλά και έστειλε την μπάλα σε πολύ σωστή γωνία και κατασχέθηκε από τον τερματοφύλακα↓.

στο 24ο λεπτό, ο σαβίνιο είχε μια καλή ευκαιρία χωρίς κανέναν να τον μαρκάρει στην περιοχή του πέναλτι

στο 31' ο καλχάνογλου έβαλε την μπάλα στην περιοχή του πέναλτι, ο τουράμ έπιασε κεφαλιά και αποκρούστηκε από τον έντερσον↓

στο 36ο λεπτό, ο χάαλαντ στην κορυφή του τόξου αντιμετώπισε την άμυνα του μπίτσεκ και έκανε ένα χαμηλό σουτ, αλλά δυστυχώς η μπάλα γλίστρησε έξω↓

στο 37ο λεπτό, ο ντε μπρόινε σάρωσε τη χαμηλή μπάλα από την αριστερή πλευρά μπροστά από το τέρμα, τον ξεπέρασε στη μέση και έχασε την ευκαιρία↓

στο 43ο λεπτό τραυματίστηκε ελαφρά ο ντε μπρόινε μετά το σουτ του από μικρή γωνία↓

στο 69ο λεπτό, ο γκρέαλις μπήκε μπροστά για να παίξει τη μπάλα από τα αριστερά, αλλά ο φόντεν, ο οποίος τον ξεπέρασε στη μέση, δεν κατάφερε να αρπάξει την τέλεια ευκαιρία↓

στο 74ο λεπτό, η ίντερ είχε την ευκαιρία να αντεπιτεθεί στη δεξιά πλευρά και ο μχίτα, ο οποίος ήταν έξω από τα πλάγια στη μέση, είχε καλή ευκαιρία να πετάξει μακριά↓

στο 87ο λεπτό, το μακρινό σουτ του φόντεν από έξω απέκρουσε και ο σόμερ↓

στο 89' ο γκουαντιόλ έστειλε εύστοχη σέντρα για να παρακάμψει την άμυνα η κεφαλιά του γκουντογκάν από κοντά ήταν πολύ ευθεία και έλυσε ο σόμερ↓

στο 90ο + 4ο λεπτό ο ντόκου έκανε πάσα από τα δεξιά και ο γκουντογκάν έκανε ένα άλμα στην κορυφή και έκανε λάθος και νίκησε↓

4 λεπτά επιπλέον χρόνου στο δεύτερο ημίχρονο. στο τέλος του αγώνα, μάντσεστερ σίτι 0-0 ίντερ.

[πληροφορίες για την αρχική ενδεκάδα και τις αλλαγές και των δύο πλευρών]

μάντσεστερ σίτι έναρξη: 31-έντερσον, 82-λούις, 25-ακαντζί, 3-δίας, 24-γκουαντιόλ, 16-ρόντρι, 17-ντε μπρούινε (46' 47-φόντεν ), έδρα 20-β (80' 11-ντόκου ), 26-savinho (46' 19-gündogan), 10-galish, 9-harland

αναπληρωματικοί της μάντσεστερ σίτι: 18-ορτέγκα, 33-κάρσον, 2-γουόκερ, 5-στόουνς, 8-κόβατσιτς, 27-νούνες, 87-μακκάρτι

η αρχική ενδεκάδα της ίντερ: 1-sommer, 15-acerbi, 30-augusto, 31-bicek (75' 28-pavard), 36-damian (75' 2-dumfries) , 95-bastoni, 7-zelinsky (66' 22). -μχιταριάν), 20-calhanoglu (81' 16-fratesi), 23-barela, 9-little thuram (65' 10-lautaro), 99-taremi.

αναπληρωματικοί ίντερ: 12-di gennaro, 13-josep martinez, 21-aslani