μετά από 5642 ημέρες, η shenhua κέρδισε το afc champions league στο σπίτι της shenhua κέρδισε τη νίκη στο mid-autumn festival με επιτόπου εντολή.

2024-09-18

οι οπαδοί της shenhua περίμεναν σχεδόν 16 χρόνια για μια εντός έδρας νίκη στη φάση των ομίλων afc champions league - στις 7 απριλίου 2009, η shenhua νίκησε τη suwon samsung της νότιας κορέας στη φάση των ομίλων afc champions league, στις 17 σεπτεμβρίου 2024. shenhua στον εναρκτήριο αγώνα της επίλεκτης φάσης των ομίλων afc champions league αυτή τη σεζόν, η shenhua άλλαξε πορεία και νίκησε τον νοτιοκορεάτη pohang ironman με 4-1.

κατά τη διάρκεια του φεστιβάλ του μεσοφθινοπώρου, το φεγγάρι είναι γεμάτο και τα λουλούδια ανθίζουν!

το αργό ξεκίνημα προέρχεται από την μη προσαρμογή στον ρυθμό του afc champions league

η τελευταία φορά που η shenhua συμμετείχε στο afc champions league ήταν το 2020. ως πρωταθλητής του κυπέλλου ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας του 2019, η shenhua κέρδισε την έδρα της afc champions league, ωστόσο, πολλοί αγώνες των ομίλων afc champions league εκείνο το έτος δεν διεξήχθησαν στη ντόχα νοέμβρη σε βάση τουρνουά. στο τέλος, η shenhua σημείωσε 7 πόντους με 2 νίκες, 1 ισοπαλία και 3 ήττες, καταλαμβάνοντας την τρίτη θέση στον όμιλο η νίκη με 1-0 επί του tokyo fc στις 24 νοεμβρίου ήταν η τελευταία νίκη της shenhua στο afc champions league, πριν από 1.393 ημέρες.

η τελευταία φορά που η shenhua υποδέχτηκε το afc champions league εντός έδρας ήταν στις 3 απριλίου της σεζόν 2018, όταν ισοφάρισε 2-2 με την kashima antlers στον πέμπτο γύρο της φάσης των ομίλων. εκείνη τη φορά, η shenhua είχε 5 ισοπαλίες και 1 ήττα σε 6 αγώνες των ομίλων και δεν κατάφερε να προκριθεί. σε σύγκριση με τις δύο ομάδες του τρέχοντος πρωταθλήματος, τη shandong taishan και τη shanghai haigang, που έχουν μεγαλύτερη εμπειρία στη συμμετοχή στο afc champions league τα τελευταία δέκα χρόνια και έχουν επιτύχει ορισμένα αποτελέσματα, η διαφορά μεταξύ shenhua είναι αντικειμενική.

"όταν έπαιζα στο τσάμπιονς λιγκ με την τσσκα, το πρώτο παιχνίδι ήταν πάντα πολύ δύσκολο. ο ρυθμός του ρωσικού πρωταθλήματος και του champions league είναι επίσης διαφορετικός. πρέπει να προσαρμοστείς στον ρυθμό του παιχνιδιού. επίσης, ζήσαμε αυτό το είδος δυσφορία σήμερα, ειδικά τα πρώτα 60 λεπτά του αγώνα».

η δήλωση του σλούτσκι μετά το παιχνίδι αναγνωρίστηκε και από τον μαλέλε. ανέκτησε την πρωτοβουλία στο παιχνίδι και τελικά κέρδισε».

ο μαλέλε σκόραρε δύο φορές.

όπως είπε ο στρατηγός της shenhua, από την άποψη της αρχικής ενδεκάδας για αυτό το παιχνίδι, η shenhua είχε σχεδόν όλους τους βασικούς παίκτες και ο αντίπαλος έκανε εναλλαγή πάνω από τους μισούς παίκτες η ομάδα είχε δύο βολές που χτύπησαν στο δοκάρι και στο δοκάρι. αν όχι για κακή τύχη, ο ποχάνγκ θα είχε την ευκαιρία να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, στο 53ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ο χόρχε χτύπησε στην κοντινή γωνία ο τερματοφύλακας της σενχούα, μπάο γιαξιόνγκ γκαρντ και δεν κατάφερε να κάνει απόκρουση, και η μπάλα όρμησε στο τέρμα.

«αλλά, ευτυχώς, όλοι προσαρμόστηκαν γρήγορα στο παιχνίδι και δείξαμε το επίπεδο που έπρεπε να κάνουμε στο 82ο λεπτό, ο μαλέλε εκμεταλλεύτηκε ένα πέναλτι και σκόραρε στο 84ο λεπτό, ο γκάο τιάνι με το αριστερό του πόδι κλείδωσε το τελικό 4-1.

μετά το διεθνές διάλειμμα, η shenhua ολοκλήρωσε μια ανατροπή 4 τερμάτων σε δύο συνεχόμενα παιχνίδια, κερδίζοντας δύο συνεχόμενα παιχνίδια στο πρωτάθλημα και το afc champions league ήταν πολύ ικανοποιημένος με την απόδοση των παικτών ο ρώσος είπε ειλικρινά μπορούμε να κερδίσουμε στον επόμενο αγώνα του afc champions league." δείξαμε πλήρως τις τεχνικές και τακτικές μας ικανότητες."

ο slutsky διδάσκει τον ivan πώς να κάνει αντικαταστάσεις

η shenhua μπόρεσε να αντιστρέψει το σκορ. η προσαρμογή του slutsky ήταν προφανώς πολύ σημαντικός παράγοντας ο wang haijian και ο wu xi έπαιξαν τη θέση νο. 10 και ο luis συνεργάστηκε με τον fernando ως διπλός επιθετικός.

η ομάδα ήταν παθητική στο πρώτο ημίχρονο αντικατέστησε τον wang haijian με τον malele στο ημίχρονο για να ενισχύσει την επίθεση ενώ άλλαζε σχηματισμούς.

«στο πρώτο ημίχρονο, ο σχηματισμός μας ήθελε να πιέσει περισσότερο, αλλά δεν ήταν αποτελεσματικός απέναντι στη μέση-χαμηλή άμυνα του αντιπάλου, ο slutsky εξήγησε την ιδέα και τις συγκεκριμένες μεθόδους αλλαγής της μεσαίας γραμμής στη συνέντευξη τύπου μετά τον αγώνα, «μέσα γραμμή κατά τη διάρκεια του αγώνα». διάλειμμα, κάναμε προσαρμογές στα θέματα θέσης της ομάδας σε ορισμένες αμυντικές περιοχές. ζήτησα από τον τεϊσέιρα να πάει δεξιά και από τον φερνάντο να παίξει στη θέση του επιθετικού χαφ.

ο πολιτογραφημένος παίκτης fernando δόθηκε δανεικός στη shenhua το καλοκαίρι, αλλά στο εγγενές σύστημα 4-3-1-2 του slutsky, ο έξω κόσμος πίστευε ότι δεν ήταν συμβατός με τους teixeira, malele και luiz ταυτόχρονα, αλλά ο slutsky ήταν στο το γήπεδο οι προσαρμογές στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού επέτρεψαν σε αυτούς τους τέσσερις να παίξουν ταυτόχρονα.

ο φερνάντο ξεσπά.

φυσικά, αυτό το ελαφρώς επικίνδυνο σύστημα κράτησε μόνο περίπου 25 λεπτά, αλλά αφού ο malele οδήγησε το σκορ σε 2-1 στο 71ο λεπτό, ο slutsky αντικατέστησε αμέσως τον fernando με τον gao tianyi και η ομάδα έγινε περισσότερο προσέχοντας τη συνολική ισορροπία, gao tianyi σκόραρε επίσης με μακρινό σουτ, ολοκληρώνοντας την τέλεια προσαρμογή του ρώσου επί τόπου σε αυτήν την εκστρατεία.

η ικανότητα του σλούτσκι να κάνει αντικαταστάσεις και προσαρμογές σε αυτήν την εκστρατεία «νίκησε» και τον εθνικό προπονητή ποδοσφαίρου ιβάνκοβιτς σε κάποιο βαθμό.

σε αυτόν τον αγώνα των ομίλων του afc champions league, μια ντουζίνα από τα μέσα ενημέρωσης που ήρθαν στη σκηνή για συνεντεύξεις είχαν μόλις παρακολουθήσει τον αγώνα μεταξύ της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου και της σαουδικής αραβίας στο dalian με την επιτόπια εντολή του slutsky στον αγώνα ότι ο αγώνας των 18 της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου με τη σαουδική αραβία ήταν τόσο καλός στο παιχνίδι όπου η κατάσταση αντιστράφηκε τραγικά, «ο σλούτσκι δίδασκε πραγματικά τον ιβάν πώς να κάνει αλλαγές.