τα τέσσερα γκολ του νέου ρεκόρ του champions league κέιν περιλαμβάνουν 3 πέναλτι μπάγερν 9-2 ντιναμό ζάγκρεμπ

2024-09-18

στις 3 τα ξημερώματα της 18ης σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, στον πρώτο γύρο του uefa champions league, η μπάγερν αντιμετώπισε εντός έδρας την ντιναμό ζάγκρεμπ.

στο πρώτο ημίχρονο, ο κέιν έσπασε το αδιέξοδο με ένα πέναλτι για να διευρύνει το σκορ η μπάγερν προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο μπήκε ως αλλαγή και η μπάγερν δέχθηκε 2 γκολ σε 2 λεπτά, στη συνέχεια, ο κέιν ολοκλήρωσε το τέταρτο γκολ, συμπεριλαμβανομένων τριών πέναλτι και ο σανέ και ο γκορέτσκα σκόραραν.

στο τέλος, η μπάγερν νίκησε εντός έδρας την ντιναμό ζάγκρεμπ με 9-2, ξεπερνώντας το 8-2 της μπαρτσελόνα της μπάγερν το 2020 και έγινε η δεύτερη μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία της ομάδας, δεύτερη μόνο μετά την ομόνοια της μπάγερν με 9-2 το 1972.

μπάγερν μονάχου - ντιναμό ζάγκρεμπ,ο κομπανί κανόνισε έναν σχηματισμό 4231, με τιμή εκκίνησης τα 560 εκατομμύρια ευρώ, με τον μουσιάλα πίσω του, τον όλισε και τον γκνάμπρι και στις δύο πλευρές, ο κίμιχ και ο πάβλοβιτς σχημάτισαν έναν διπλό μέσο, ​​τον ουπαμεκάνο, τον κιμ μιν-τζάε και τον ντέιβις σχημάτισε ένα μπακ τετράκι, με τον νόιερ στο τέρμα.σχηματισμός dinamo zagreb 532, τιμή εκκίνησης 40,25 εκατ. ευρώ.