13 δευτερόλεπτα 05, η θεά wu yanni επιστρέφει!

2024-09-17

στις 16 σεπτεμβρίου, στον τελικό των 100 μέτρων γυναικών του εθνικού πρωταθλήματος στίβου 2024, η wu yanni έτρεξε με χρόνο 13,05 δευτερολέπτων για να κερδίσει το πρωτάθλημα.
ο πρωταθλητής ασιατικών αγώνων lin yuwei και ο περσινός πρωταθλητής του εθνικού πρωταθλήματος xia sining ανέφεραν τους τραυματισμούς ως δικαιολογία για να αποφύγουν τον ανταγωνισμό με τον wu yanni. επομένως, η βιασύνη για το πρωτάθλημα δεν ήταν πρόκληση για τον wu yanni , αλλά οι δεξιότητές της στο τρέξιμο και στα εμπόδια ήταν ανίκητες, σύντομα ξεπέρασε την πρώτη θέση και το πλεονέκτημά του γινόταν όλο και μεγαλύτερο. στο τέλος, κέρδισε το πρωτάθλημα σε 13,05 δευτερόλεπτα, ο τσεν γινφένγκ κέρδισε τη δεύτερη θέση σε 13,39 δευτερόλεπτα και ο γου μπινμπίν κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο σε 13,41 δευτερόλεπτα.
το παγκόσμιο ρεκόρ στα 100 μέτρα με εμπόδια γυναικών είναι 12,12 δευτερόλεπτα που έθεσε η νιγηριανή αθλήτρια είναι 12,44 δευτερόλεπτα που έθεσε η αθλήτρια του καζακστάν με 12,24 δευτερόλεπτα το 12,69 δευτερόλεπτα του mako fukube έτρεξε ένα προσωπικό pb 12,74 δευτερολέπτων φέτος, το οποίο είναι επίσης το δεύτερο καλύτερο αποτέλεσμα στην ασία αυτή τη σεζόν.
(ρεπόρτερ των δημοφιλών ειδήσεων λου χαν)