ο γου γιάνι δημοσίευσε ένα μήνυμα αργά το βράδυ μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος: επίτευξη του ετήσιου grand slam για πρώτη φορά, εύχομαι σε όλους ένα χαρούμενο φεστιβάλ στα μέσα του φθινοπώρου

2024-09-17

νωρίς το πρωί της 17ης σεπτεμβρίου, η wu yanni, η οποία μόλις είχε κερδίσει το εθνικό πρωτάθλημα στίβου, δημοσίευσε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ότι ήταν περήφανη για το πρώτο της ετήσιο grand slam. φθινοπωρινό φεστιβάλ.

η wu yanni έγραψε στην ανάρτησή της:

κατάκτηση του εθνικού πρωταθλήματος, κατάκτηση του εθνικού πρωταθλήματος κλειστού στίβου + πρωτάθλημα + πρωτάθλημα την ίδια χρονιά για πρώτη φορά στην καριέρα του, το ετήσιο grand slam. έχασα το πρωτάθλημα πέρυσι λόγω του διαγωνισμού της ουνιβερσιάδας, αλλά τελικά το αναπλήρωσα φέτος. είναι τιμή μου που ένας απόγονος του ναν κονγκ μου απονέμει το βραβείο και νιώθω τη ζεστασιά του πολιτισμού. η quzhou είναι ευγενική, και το ίδιο και η xiaonizi, εύχομαι σε όλους ένα χαρούμενο φεστιβάλ στα μέσα του φθινοπώρου, ειρήνη και ευτυχία, και μακάρι τα λουλούδια να ανθίσουν και το φεγγάρι να κρατήσει για πάντα!

παλαιότερες αναφορές:

σε 13,05 δευτερόλεπτα ο γου γιάνι πήρε το πρωτάθλημα! πρώτη εμφάνιση μετά την ολοκλήρωση των ολυμπιακών αγώνων

σύμφωνα με το cctv sports, στον τελικό των 100 μέτρων γυναικών με εμπόδια του εθνικού πρωταθλήματος στίβου του 2024, η παίκτρια του σιτσουάν, γου γιάνι, κέρδισε το πρωτάθλημα σε 13,05 δευτερόλεπτα. ο παίκτης της yunnan chen yinfeng κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο σε 13,39 δευτερόλεπτα και ο παίκτης της fujian wu binbin κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο σε 13,41 δευτερόλεπτα.

εννοείται ότι το εθνικό πρωτάθλημα στίβου 2024 θα διεξαχθεί στο αθλητικό κέντρο quzhou στην επαρχία zhejiang από τις 13 έως τις 16 σεπτεμβρίου. ως ένα από τα υψηλότερα επίπεδα στίβου στην κίνα, αυτός ο διαγωνισμός έχει προσελκύσει 33 ομάδες από όλη τη χώρα για να συμμετάσχουν. και ο γου γιάνι ολ εμφανίστηκε στο γήπεδο.

λίγα ακόμα νέα:

περίπου στις 6 το απόγευμα της 15ης σεπτεμβρίου, ξεκίνησαν οι προκριματικοί αγώνες του εθνικού πρωταθλήματος στίβου 2024 στα 100 μέτρα με εμπόδια στο quzhou sports centre στην επαρχία zhejiang, με χρόνο 13,41 δευτερόλεπτα και εύκολα προκρίθηκε στον τελικό.

εθνικό πρωτάθλημα στίβου 2024 προκριματικά 100 μέτρων εμπόδια γυναικών, στιγμιότυπο οθόνης cctv

πριν από το παιχνίδι, η wu yanni ενημέρωσε τον προσωπικό της λογαριασμό στο weibo για να δημοσιεύσει φωτογραφίες από την προπόνηση στο γήπεδο και έγραψε: "μόνο η αγάπη μπορεί να ανταποδώσει τον ενθουσιασμό, εδώ έρχομαι από το quzhou!"

στα τέλη ιουνίου του τρέχοντος έτους, η wu yanni κέρδισε το πρωτάθλημα με χρόνο 12,74 δευτερολέπτων στους τελικούς των 100 μέτρων γυναικών με εμπόδια του εθνικού πρωταθλήματος στίβου 2024 και των τελικών του εθνικού grand prix στίβου, που έθεσαν επίσης ένα νέο προσωπικό το καλύτερο για αυτήν.

στα προκριματικά των 100 μέτρων γυναικών με εμπόδια στους ολυμπιακούς αγώνες του παρισιού, η wu yanni κατετάγη έκτης στον όμιλο με χρόνο 12,97 δευτερόλεπτα και έχασε την ευκαιρία να περάσει απευθείας στη ρεβάνς. μετά το παιχνίδι, σχολίασε το ντεμπούτο της στους ολυμπιακούς σε συνέντευξή της, λέγοντας ότι έτρεξε πολύ αργά και έδωσε στον εαυτό της «0 βαθμούς». είπε επίσης ότι ήταν πολύ χαρούμενη και ενθουσιασμένη που ήρθε στους ολυμπιακούς αγώνες του παρισιού στόχος της ήταν να ξεπεράσει τον εαυτό της και να μάθει από το διεθνές επίπεδο.

στη ρεβάνς που ακολούθησε, ο wu yanni κατετάγη τέταρτος στον τρίτο όμιλο της ρεβάνς με χρόνο 12,98 δευτερόλεπτα και έχασε τους ημιτελικούς. παρόλα αυτά, σύμφωνα με τα εγχώρια μέσα ενημέρωσης, η wu yanni είναι η πρώτη αθλήτρια που έτρεξε κάτω από 13 δευτερόλεπτα στο αγώνισμα των 100 μέτρων με εμπόδια γυναικών στην ιστορία των ολυμπιακών αγώνων της κίνας.

πηγή: comprehensive @武彦尼jennie, cctv sports, δημοσιογράφος red star news yuan wei