σαουδική λίγκα: το ριάντ κρεσέντ κέρδισε 3-0, ο ρονάλντο δέχτηκε διπλό χτύπημα και το προβάδισμα στη λίστα με τους σκόρερ μειώθηκε

2024-09-16

ο τρίτος γύρος της σαουδικής λίγκας ξεκίνησε έναν σκληρό αγώνα, με το riyadh crescent να προκαλεί εκτός έδρας τη riyadh sports. την περασμένη σεζόν, το riyadh crescent κατέκτησε το πρωτάθλημα πρωταθλήματος με την απόλυτη ισχύ του, δημιουργώντας ένα αήττητο ρεκόρ και δείχνοντας ισχυρή ανταγωνιστικότητα. αυτή τη σεζόν, το riyadh crescent συνεχίζει να είναι δυνατό, κερδίζοντας συνεχόμενα παιχνίδια κόντρα σε akodo και damak στους δύο πρώτους γύρους. σε αυτόν τον γύρο κόντρα στη riyadh sports, αμφισβήτησαν για άλλη μια φορά τους αντιπάλους τους και συνέχισαν το νικηφόρο σερί τους.

το riyadh crescent έπαιξε σε σχηματισμό 4231 σε αυτό το παιχνίδι, με τον mitrovic να ηγείται της γραμμής των μπροστινών και να σχηματίζει επιθετική επίθεση με τους salem dawasari, leonardo και malcom. οι μιλίνκοβιτς-σάβιτς και ρούμπεν νέβες συνεργάστηκαν στην άμυνα της μεσαίας γραμμής. οι σαχράνι, μπλάιχ, κουλιμπαλί και κανσέλο διαμόρφωσαν τη γραμμή άμυνας και ο μπουνού φύλαγε την εστία. η συνολική αξία της αρχικής ενδεκάδας της riyadh crescent φτάνει τα 189 εκατομμύρια ευρώ, ξεπερνώντας κατά πολύ τα 12,98 εκατομμύρια ευρώ της riyadh sports, αναδεικνύοντας το προφανές χάσμα στη δύναμη.

λίγο μετά την έναρξη του παιχνιδιού, ο χαϊμπάρι έχασε μια καλή ευκαιρία στο πέναλτι και έχασε το σουτ από μικρή γωνία. στη συνέχεια, το μακρινό σουτ του λεονάρντο απέτυχε επίσης να χτυπήσει την εστία. παρά το προφανές πλεονέκτημα του riyadh crescent στον έλεγχο του γηπέδου, δεν κατάφερε να διαπεράσει την άμυνα της riyadh sports στο πρώτο ημίχρονο. στο δεύτερο ημίχρονο, το riyadh crescent συνέχισε να ασκεί πίεση και απέδωσε καρπούς. στο 53' ο νταβασάρι κατάφερε να σουτάρει από μικρή γωνία αριστερά και πέτυχε το πρώτο γκολ.