προκριματικά παγκοσμίου κυπέλλου - ο son heung-min πέρασε δύο πάσες και ένα σουτ, ο hwang hee-chan σκόραρε τη νότια κορέα 3-1 ομάν

2024-09-11

στις 10 σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, πραγματοποιήθηκε ένας αγώνας εστίασης στον δεύτερο γύρο των 18 κορυφαίων της ασίας των προκριματικών του παγκοσμίου κυπέλλου ηπα-καναδά μεταξύ της ομάδας του ομάν και της ομάδας της νότιας κορέας ο χουάνγκ χι τσαν άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ δέχθηκε ασίστ από τον σον χεούνγκ-μιν και σημείωσε άλλη μια νίκη στο τέλος η ομάδα της νότιας κορέας νίκησε εκτός έδρας το ομάν με 3-1.

στο 4ο λεπτό του αγώνα το μακρινό σουτ του λι γκάνγκρεν έξω από την περιοχή του πέναλτι απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. στο 10ο λεπτό του αγώνα, ο son heung-min πήρε τη μπάλα από την αριστερή πλευρά του μπροστινού γηπέδου και έστειλε μια διαγώνια πάσα στον hwang hee-chan δέχθηκε τη μπάλα στην κορυφή του τόξου και έκανε μια μικρή προσαρμογή για να σκοράρει μακρινό χαμηλού σουτ η ομάδα της νότιας κορέας προηγήθηκε με 1-0. στο 19ο λεπτό του αγώνα, ο λι μινγκζάι συνάντησε την μπάλα έξω από την περιοχή του πέναλτι και σούταρε με βολέ που απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. στο 24ο λεπτό του αγώνα, ο zheng shengxuan δέχτηκε τη μπάλα στη δεξιά πλευρά του πέναλτι και γύρισε για να χτυπήσει την εστία αλλά τον έπιασε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. στο 31ο λεπτό του αγώνα ο άλι δέχθηκε σέντρα από τον συμπαίκτη του και έκανε μακρινό σουτ έξω από την περιοχή του πέναλτι και αστόχησε. στο 36ο λεπτό του αγώνα, ο αμτζάντ έκανε μια κεφαλιά από τη δεξιά πλευρά του μπροστινού γηπέδου, δέχθηκε τη μπάλα στη δεξιά πλευρά του πέναλτι χωρίς να σταματήσει και χτύπησε απευθείας στην εστία από μικρή γωνία και αποκρούστηκε από τον αντίπαλο. τερματοφύλακας.