χτύπησε ένα ακόμη άτομο και σκοτώθηκε! η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έχασε από τη σαουδική αραβία

2024-09-11

το βράδυ της 10ης σεπτεμβρίου, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου ξεκίνησε τον δεύτερο γύρο του ομίλου c του ασιατικού top 18 των παγκόσμιων προκριματικών. στο 14' η κεφαλιά του jiang shenglong κατέληξε σε αυτογκόλ και η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου προηγήθηκε της σαουδικής αραβίας με 1:0. στο 39ο λεπτό η φιλοξενούμενη ομάδα σκόραρε και με κεφαλιά στο πρώτο ημίχρονο η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου και η ομάδα της σαουδικής αραβίας ισοφάρισαν σε 1:1.την τελευταία στιγμή, η κινεζική ομάδα, που είχε έναν επιπλέον παίκτη, πέρασε από τον αντίπαλο το σκορ ήταν 1-2 και έχασε ξανά.

στο 14' η κεφαλιά του jiang shenglong κατέληξε σε αυτογκόλ και η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου προηγήθηκε της σαουδικής αραβίας με 1:0.

φωτογραφία από τον sun changqing, δημοσιογράφο του new yellow river client

στο 19ο λεπτό, ο jiang shenglong κλωτσήθηκε στο γρασίδι και ο cano αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα.

στο 39ο λεπτό η φιλοξενούμενη ομάδα σκόραρε και με κεφαλιά στο πρώτο ημίχρονο η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου και η ομάδα της σαουδικής αραβίας ισοφάρισαν σε 1:1.

στο 90' η σαουδική αραβία σκόραρε και η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου ηττήθηκε.

σύνταξη:

αρχική ενδεκάδα εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου: 14-wang dalei, 2-jiang guangtai, 3-micro motion wings, 4-li lei, 5-zhu chenjie, 16-jiang shenglong, 20-xie weneng, 21-li yuanyi, 7-wu lei, 17-fernando , 23-bahe lamu

πηγή: new yellow river client comprehensive