το δεύτερο υψηλότερο σκορ της σεζόν! ο λι γιουέρου σημείωσε 14 πόντους και 3 ριμπάουντ, αλλά οι σπαρκς ηττήθηκαν και ουσιαστικά έχασαν τα πλέι οφ.

2024-09-02

στις 2 σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, η κανονική περίοδος του wnba συνεχίστηκε. ο κινέζος παίκτης li yueru σημείωσε 14 πόντους και 3 ριμπάουντ σε αυτό το παιχνίδι.

οι sparks είχαν μια ανατρεπτική νίκη επί του νο. 1 του πρωταθλήματος liberty στο τελευταίο τους παιχνίδι και οι dream είχαν προηγουμένως υποτονική κατάσταση με ένα σερί 4 ήττων αγώνων. σε αυτό το παιχνίδι, οι σπαρκς άργησαν να μπουν στην κατάσταση και ηττήθηκαν με 9-0 από τους αντιπάλους τους. στο δεύτερο ημίχρονο, οι sparks έχασαν τελικά από τους dream στην έδρα τους και έχασαν το σερί δύο νικών τους the dream τελείωσαν το σερί 4 ηττών τους και διατήρησαν την ελπίδα τους για τα πλέι οφ.

ο κινέζος παίκτης li yueru ήταν πραγματικά σε πολύ καλή κατάσταση σε αυτό το παιχνίδι, αφού ήρθε από τον πάγκο στο πρώτο τέταρτο, σκόραρε δύο φορές στη σειρά, σημειώνοντας 4 πόντους στο 2-for-2 σουτ, ωστόσο, στο δεύτερο τέταρτο ο yueru δεν σκόραρε ξανά μέχρι να απομείνει λιγότερο από 2 λεπτά για το τέταρτο. 2 βολές και 4 πόντους.