ο τελευταίος απολογισμός μάχης βαθμών της premier league: η έβερτον ηττήθηκε, η βίλα κέρδισε το εκτός έδρας παιχνίδι και ο υπερασπιστής πρωταθλητής κέρδισε 3 συνεχόμενα παιχνίδια

2024-09-01

πολλά ήταν τα παιχνίδια στον τρίτο γύρο της premier league. η άρσεναλ έχασε βαθμούς εντός έδρας και ισοφάρισε με 1-1 την μπράιτον. η άρσεναλ σημείωσε το πρώτο γκολ σε αυτό το παιχνίδι. ο σάκα έδωσε ασίστ στον χάβερτς και σκόραρε με ένα μόνο σουτ. το παιχνίδι αυτή τη στιγμή κράτησε 38 λεπτά. ακολουθώντας αυτή την τάση, η άρσεναλ έχει μεγάλες πιθανότητες να κερδίσει. ωστόσο, η αχρείαστη παρέμβαση του ράις στο δεύτερο ημίχρονο τον έκανε να αποβληθεί μετά από δύο κίτρινες και μία κόκκινη. η άρσεναλ έπρεπε να παλέψει με έναν παίκτη λιγότερο. αυτό έγειρε την ισορροπία του αγώνα προς την μπράιτον. μετά από αυτό, η μπράιτον ανέβασε την επίθεση και σκόραρε. ο πέδρο ισοφάρισε το σκορ. στον υπόλοιπο χρόνο, η άρσεναλ είχε ουσιαστικά την ευκαιρία να σκοράρει ξανά, αλλά ο χάβερτς και ο σάκα έχασαν και οι δύο καλές ευκαιρίες. στο τέλος η άρσεναλ έπρεπε να δεχτεί την ισοπαλία.

η έβερτον έχασε εντός έδρας! τι περίεργο παιχνίδι κόντρα στην μπόρνμουθ. η έβερτον προηγήθηκε στο 50' χάρη στο γκολ του μάικλ κιν. αργότερα, ο lewin σημείωσε επίσης ένα γκολ και διεύρυνε το σκορ. όταν προηγείται με 2 γκολ, είναι δύσκολο να έχεις σασπένς σε ένα παιχνίδι. ωστόσο, υπήρχε μια μυστηριώδης πλοκή σε αυτό το παιχνίδι. μετά το 87ο λεπτό η μπόρνμουθ πέτυχε 3 συνεχόμενα γκολ. πρώτα, ο σεμένιο σκόραρε για να μειώσει τη διαφορά. στις καθυστερήσεις, ο κουκ και ο σινίστρα πέτυχαν από ένα γκολ. η μπόρνμουθ ολοκληρώνει μια μαγική επιστροφή! η έβερτον γνώρισε ωμή ήττα και έχασε το παιχνίδι με 2-3.