Μπαρτσελόνα 2-1, ο 17χρονος ταλαντούχος σούπερ σταρ Γιαμάλ είναι ανίκητος στον κόσμο, ο Λεβαντόφσκι εκρήγνυται και βολεύει για να κερδίσει

2024-08-25

Οι γίγαντες της La Liga, η Μπαρτσελόνα, που κατετάγη στην 3η θέση πριν από τον αγώνα, ξεκίνησαν τον δεύτερο γύρο της La Liga, η Μπαρτσελόνα έπαιξε στην έδρα της PK εναντίον της Αθλέτικ Μπιλμπάο, η οποία κατατάχθηκε στην 8η θέση πριν από τον αγώνα.

Την τελευταία φορά που συναντήθηκαν οι δύο ομάδες το σκορ έληξε 0-0.

Στο 25ο λεπτό, το σετ της Μπαρτσελόνα από την αριστερή πλευρά του μπροστινού γηπέδου στάλθηκε προς την εστία Ο αντίπαλος τερματοφύλακας πέταξε έξω από την περιοχή του πέναλτι και έκοψε πλάγια μέσα, 20 μέτρα μακριά από το τέρμα έξω από την πάνω γραμμή του τόξου, έκανε ένα θυμωμένο σουτ από έξω, και η μπάλα πήγε κατευθείαν στην κάτω αριστερή γωνία του τέρματος , αλλά χωρίς αποτέλεσμα Η μπάλα χτύπησε στα δίχτυα και η Μπαρτσελόνα πήρε προβάδισμα. Το ανίκητο παγκόσμιο κύμα του Yamal είναι τόσο ωραίο!

Στο 43ο λεπτό, ο Κουμπάσι κατέβασε αντίπαλο παίκτη στην περιοχή του πέναλτι και ο Σαντσέτε σούταρε στην πάνω δεξιά γωνία του τέρματος για να βοηθήσει την Αθλέτικ Μπιλμπάο να ισοφαρίσει.

Στο 76ο λεπτό, ο Πέδρι σάρωσε την μπάλα μπροστά από το τέρμα στην αριστερή πλευρά του πέναλτι και στη συνέχεια ο Λεβαντόφσκι έβαλε τη μπάλα με βολέ από περίπου 12 μέτρα για να βοηθήσει την Μπαρτσελόνα να πάρει ξανά το προβάδισμα.

Στο τέλος, η Μπαρτσελόνα νίκησε την Αθλέτικ Μπιλμπάο και οδήγησε στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της Μετά το παιχνίδι, η Μπαρτσελόνα συγκέντρωσε 6 βαθμούς για να περάσει στη δεύτερη θέση. Και η Αθλέτικ Μπιλμπάο είναι χωρίς νίκη για 2 συνεχόμενους γύρους.