Νέα

Το ΓΕΝ νίκησε 2-1 τη ΔΚ και κέρδισε 10 σερί νίκες! Ο κροκόδειλος Kiin είναι τόσο άγριος όσο ο θεός του πολέμου

2024-07-21

Στο BO3 μεταξύ GEN και DK στην κανονική περίοδο της καλοκαιρινής περιόδου LCK, αφού οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν για 3 αγώνες, η GEN νίκησε τη DK με ρεκόρ 2-1, αν και υπέστη την πρώτη τους ήττα σε μικρό παιχνίδι την καλοκαιρινή σεζόν. κέρδισαν επίσης 10 σερί νίκες στο μεγάλο παιχνίδι.

Στο πρώτο παιχνίδι, GEN top laner Quesanti, jungler Leopard Girl, mid laner Yongen και bottom laner Ashe Gablon DK top laner Gnar, jungler Lee Sin, mid laner Card και bottom lane EZ Gallo. Σε 9 λεπτά, τέσσερις παίκτες DK αιχμαλωτίστηκαν, πηδώντας πάνω από τον πύργο για να σκοτώσουν τους Lehends Braum, και ο EZ του Aiming πήρε το πρώτο αίμα. Σε 11 λεπτά το ΓΕΝ κατέστρεψε 6 σκουλήκια γόνου. Μετά από αυτό, η DK κέρδισε τόσο την ομάδα δράκων όσο και την ομάδα πρωτοπορίας Στο αρχικό στάδιο, η DK είχε οικονομικό προβάδισμα 4K. Μεσοπρόθεσμα, η κάρτα του showmaker χρησιμοποίησε τρελές μεγάλες κινήσεις για να πιάσει κόσμο, καθιστώντας αδύνατο για τον GEN να ηγηθεί της γραμμής Αφού σκοτώθηκε ο Lehends Braum στη ζούγκλα στο 21ο λεπτό, ο DK κέρδισε τον πρώτο βαρόνο. Σε 22 λεπτά, ο DK κέρδισε τον δράκο της ζωγραφικής. Αφού ο DK κατέλαβε το Alchemy Dragon Soul στα τελευταία 28 λεπτά, η ομάδα που κυνηγούσε κατέστρεψε την GEN Στο πρώτο παιχνίδι, η DK νίκησε την GEN με ρεκόρ 20-0 και κέρδισε το πρώτο παιχνίδι. Η απόδοση και των δύο πλευρών στο πρώτο παιχνίδι είναι η ακόλουθη.

Στο δεύτερο παιχνίδι, ο DK top laner Gnar, έπαιξε Wild Boar Girl, Mid Laner Enchantress, bottom lane EZ plus Fan Mom GEN top laner Jax, jungle girl, mid laner Czar, bottom laner Aishiga Niutou. Στα 8 λεπτά, οι δύο πλευρές συναγωνίστηκαν για τον δράκο Αν και ο GEN πήρε τον δράκο, το EZ του Aiming σκότωσε το Canyon Leopard Girl και ο DK πήρε το πρώτο αίμα. Στο αρχικό στάδιο, η DK έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στην κάτω λωρίδα, οδηγώντας την οικονομία κατά 3K. Στο 18ο λεπτό της μεσοπρόθεσμης περιόδου, οι δύο πλευρές έκαναν μάχη στη μέση και στο 26ο λεπτό, ο Δ.Κ. έπαιξε 1-2 και μετά επέλεξε να πολεμήσει τον Xiaolong Το Peyz Ai Xi και το Canyon Leopard Girl κέρδισαν τον DK και τον πρώτο μεγάλο δράκο. Στα τελευταία 31 λεπτά της μάχης με σώμα στη ζούγκλα, ο EZ του Aiming ηττήθηκε, αφού ο GEN σκότωσε τέσσερις παίκτες DK, κατέστρεψαν το Fire Dragon Soul και τον δεύτερο μεγάλο δράκο. Στο τελευταίο 35λεπτο, αφού ο GEN σκότωσε δύο παίκτες του DK στο ψηλό έδαφος, επέστρεψαν για να κερδίσουν το δεύτερο παιχνίδι. Ο POG έδωσε το Payz's Ashe.

Στο τρίτο παιχνίδι, GEN top laner Crocodile, jungler Leopard Girl, mid laner Tsar, bottom lane Senna plus tree, jungler Foyego, mid laner Bomberman, bottom lane skateboard shoe Garenata. Στα 8 λεπτά, ο GEN συνέλαβε και θέλησε να πηδήξει πάνω από τον πύργο και να σκοτώσει τον Λοχαγό Κίνγκεν, αλλά ο DK παρείχε έγκαιρη υποστήριξη από τον Showmaker Bomber, και ο DK πήρε το πρώτο αίμα. Στα 11 λεπτά, το GEN έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στην επάνω λωρίδα. Στο αρχικό στάδιο, το GEN γκρέμισε 3 αμυντικούς πύργους και είχε οικονομικό προβάδισμα 1K. Στο 22ο λεπτό του μεσοπρόθεσμου το ΓΕΝ κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. Στο 26ο λεπτό, ο GEN κέρδισε τον πρώτο μεγάλο δράκο αφού σκότωσε τον Kellin Lienata στη ζούγκλα. Στο 29' ο Kiin Crocodile σκότωσε μόνος του τον Captain Kingen. Στα τελευταία 33 λεπτά, οι δύο πλευρές πολέμησαν στο δρόμο, ο Kiin Crocodile σκότωσε ένα άτομο σε ένα 1V4, κέρδισαν το Electric Dragon Soul. Σε 35 λεπτά ο ΓΕΝ κέρδισε τον δεύτερο δράκο. Στα τελευταία 37 λεπτά, η GEN κέρδισε το παιχνίδι αφού η ομάδα των Highland νίκησε τη DK.

Λοιπόν, τι έχετε να πείτε για αυτό το παιχνίδι; Καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων για συζήτηση.