wcihl|η γυναικεία ομάδα χόκεϊ επί πάγου shenzhen κράτησε έναν αντίπαλο καθαρό για πρώτη φορά αυτή τη σεζόν

2024-09-17

στις 15 σεπτεμβρίου, στον 7ο γύρο της κανονικής περιόδου της κινεζικής λίγκας χόκεϋ γυναικών 2024-2025 (wcihl), η ομάδα χόκεϋ γυναικών shenzhen kunlun red star νίκησε την ομάδα χόκεϊ γυναικών του χαρμπίν με 9:0, πετυχαίνοντας ένα καθαρό φύλλο για την πρώτη φορά στη σεζόν ο liu zhixin πέτυχε χατ τρικ για πρώτη φορά για λογαριασμό της ομάδας χόκεϊ των γυναικών shenzhen kunlun red star.
σε αυτό το παιχνίδι, η αρχική ενδεκάδα της γυναικείας ομάδας χόκεϋ ερυθρού αστέρα shenzhen kunlun είναι οι επιθετικοί daniel fox, wang jiaxin και hunter barnett, οι αμυντικοί liu zhixin και emma keenan και ο τερματοφύλακας song tianxin. στο πρώτο παιχνίδι, στα 3 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα, ο γουάνγκ τζιαξίν ντρίμπλαρε το σουτ του χάντερ μπάρνετ από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ακολούθησε το 1:0 45 δευτερόλεπτα, επέστρεψε ο ντάνιελ φοξ αφού πέρασε τη μπάλα, η έμιλυ ρίκγουντ σκόραρε στα 15 λεπτά και 16 δευτερόλεπτα, στο 16ο η έμα κινάν λεπτά και 55 δευτερόλεπτα, ο yang jinglai επέστρεψε περνώντας τη μπλε γραμμή, η emily rickwood πέρασε την μπάλα και ο pi yunlin ακολούθησε και σκόραρε, 4:0, ο daniel fox πέρασε την μπάλα, το σουτ του hunter barnett αποκρούστηκε. και ο wang jiaxin έκανε συμπληρωματικό σουτ σπάζοντας το τέρμα, 5:0. στο πρώτο παιχνίδι, ο ερυθρός αστέρας shenzhen kunlun προηγήθηκε με 31:2 σε αριθμό βολών στο τέρμα.
στο δεύτερο παιχνίδι, οι liu zhixin, yang jinglei και wang jiaxin χτύπησαν το δοκάρι ο ένας μετά τον άλλον με τη μπάλα στο μετόπισθεν και το σουτ μπλόκαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. στα 34 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα, ο yang jinglei πέρασε πίσω, η emily rickwood έκανε μια πάσα και ο pi yunlin δέχθηκε τη μπάλα και σούταρε το γκολ, 6:0 στα 36 λεπτά και 35 δευτερόλεπτα, η maggie mceachern έκανε σέντρα μπροστά από το τέρμα. ο daniel · fox πίεσε ελαφρά, ο hunter barnett ακολούθησε και πέτυχε ένα άδειο τέρμα στα δίχτυα, 7:0 στα 39 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα, η maggie mceachern πέρασε την μπάλα, ο daniel fox έκανε μια πάσα και ο liu zhixin ακολούθησε και σκόραρε. 8:0. στο δεύτερο παιχνίδι, ο ερυθρός αστέρας shenzhen kunlun προηγήθηκε με 32:0 σε αριθμό βολών στο τέρμα.
στο τρίτο παιχνίδι, ο τερματοφύλακας liu yuchan αντικατέστησε τον song tianxin. η ομάδα του χαρμπίν ενίσχυσε την επίθεσή της και απείλησε το γκολ του ερυθρού αστέρα της shenzhen kunlun αρκετές φορές. ο λιου γιουτσάν έμεινε συγκεντρωμένος και απέκρουσε το σουτ του αντιπάλου. στα 42 λεπτά και 03 δευτερόλεπτα, ο yang jingle πέρασε την μπάλα, ο wen lu ντρίμπλαρε τη μπάλα για να βρει άνοιγμα, ο liu zhixin έλαβε τη μπάλα και σούταρε, 9:0. στο τρίτο παιχνίδι, ο ερυθρός αστέρας shenzhen kunlun προηγήθηκε με 14:4 σε αριθμό βολών στο τέρμα.
σε όλο το παιχνίδι, η γυναικεία ομάδα χόκεϋ του ερυθρού αστέρα της shenzhen kunlun είχε 77:6 βολές στο τέρμα και ο χρόνος πέναλτι για φάουλ ήταν 2 λεπτά έως 2 λεπτά. ο τερματοφύλακας song tianxin έκανε 2 επιτυχημένες αποκρούσεις και ο liu yuchan έκανε 4 επιτυχημένες αποκρούσεις. το ποσοστό επιτυχίας εξοικονόμησης 100%. σύμφωνα με το πρόγραμμα, στις 16 σεπτεμβρίου, η γυναικεία ομάδα χόκεϊ επί πάγου shenzhen kunlun red star θα αντιμετωπίσει την ομάδα qiqihar landi.
(η εικόνα παρέχεται από το shenzhen kunlun red star club)
ο εκδότης ouyang chenyu εξέτασε τη δεύτερη κριτική του wen jing, την τρίτη κριτική του dang yihao και την τρίτη κριτική του xu xingdong
(συγγραφέας: shenzhen special economic zone news ρεπόρτερ wu mengfei)