την τελευταία ημέρα του πρωταθλήματος στίβου, η μάχη με εμπόδια ανδρών και γυναικών μεταξύ των "ανδρών με γυαλιά" xu zhuoyi και wu yanni κέρδισε το πρωτάθλημα

2024-09-16

00:58

ρεπόρτερ πελάτη chao news zhao lei

το απόγευμα της 16ης σεπτεμβρίου, το εθνικό πρωτάθλημα στίβου 2024 που διεξήχθη στο αθλητικό κέντρο quzhou ξεκίνησε τον τελικό στον τελικό των αγώνων με εμπόδια ανδρών και γυναικών, δύο ολυμπιονίκες, οι xu zhuoyi και wu yanni, οι «άντρες με γυαλιά». ”, φιλοδοξούσε να κατακτήσει τα πρωταθλήματα αντίστοιχα.

ο xu zhuoyi, ο οποίος προκρίθηκε στους ημιτελικούς των 110 μέτρων με εμπόδια ανδρών με χρόνο 13,42 δευτερόλεπτα, ξεκίνησε στην πίστα 6 στους τελικούς. το όπλο εκτοξεύτηκε για να ξεκινήσει και ο xu zhuoyi δεν είχε το πλεονέκτημα του πρώτου κίνησης όταν αντέδρασε σε 0,171 δευτερόλεπτα. ωστόσο, με τον εξαιρετικό ρυθμό και τις ικανότητές τους στο ξεκαθάρισμα εμποδίων, ο xu zhuoyi και ο liu junqian, ένας άλλος αθλητής που συμμετείχε στους ολυμπιακούς αγώνες του παρισιού, ήταν στην κορυφή. στο δεύτερο μισό του αγώνα, ο xu zhuoyi βασίστηκε στην καλύτερη αντοχή του για να απαλλαγεί σταδιακά από τον liu junqian και να καταλάβει μόνος του την ηγετική θέση. στο τελικό σπριντ, ο xu zhuoyi πέρασε τη γραμμή του τερματισμού με όλες του τις δυνάμεις και κέρδισε το πρωτάθλημα. το χρονόμετρο καθορίστηκε στα 13,31 δευτερόλεπτα. ο παίκτης του jiangsu liu junqian κέρδισε τη δεύτερη θέση σε 13,41 δευτερόλεπτα και ο παίκτης της σαγκάης chen yuanjiang κέρδισε την τρίτη θέση σε 13,49 δευτερόλεπτα.

στον τελικό των 100 μέτρων με εμπόδια γυναικών, η νίκη της wu yanni φαινόταν ακόμη πιο εύκολη, ο χρόνος της στα 13,05 δευτερόλεπτα ήταν 0,34 δευτερόλεπτα μπροστά από τη δευτεραθλήτρια chen yinfeng. ο παίκτης της γιουνάν τσεν γινφένγκ χτύπησε στη γραμμή δεύτερος σε 13,39 δευτερόλεπτα και ο παίκτης της φούτζιαν ο γου μπινμπίν κατετάγη τρίτος σε 13,41 δευτερόλεπτα.

χωρίς τον ανταγωνισμό από τον lin yuwei, και η υπερασπιστή της πρωταθλήτριας να ανακοινώσει ξαφνικά την απόσυρσή της πριν από το παιχνίδι, η wu yanni κέρδισε αυτόν τον διαγωνισμό πολύ εύκολα. αξίζει να αναφέρουμε ότι μόνο η γου γιάνι συγκέντρωσε τα 8 από τα δέκα καλύτερα αποτελέσματα της χώρας φέτος στα 100 μέτρα με εμπόδια γυναικών.

μετά το τέλος του αγώνα, η wu yanni έκανε κύκλους στο γήπεδο και ήρθε σε κάθε εξέδρα θεατών, κουνώντας και υποκλίνοντας το κοινό που την επευφημούσε.

"παρακαλώ αναφέρετε την πηγή κατά την επανεκτύπωση"