4-1 τρελάθηκε ο 17χρονος σούπερ σταρ: διπλά σουτ σε 7 λεπτά, 3 γκολ και 4 ασίστ σε 5 γύρους, η μπαρτσελόνα προηγείται στη la liga με 5 σερί νίκες!

2024-09-16

νωρίς το πρωί της 16ης σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, ο πέμπτος γύρος της la liga για τη νέα σεζόν ολοκληρώθηκε με παιχνίδι η μπαρτσελόνα νίκησε 4-1 τη χιρόνα σε έναν εκτός έδρας αγώνα, πετυχαίνοντας ρεκόρ πέντε συνεχόμενων νικών και συνεχίζοντας να προηγείται της βαθμολογίας. . σε αυτό το παιχνίδι, ο 17χρονος ταλαντούχος σταρ γιαμάλ σκόραρε δύο φορές στους πρώτους 5 γύρους της la liga, συνέβαλε με 3 γκολ, 4 ασίστ και σημείωσε 7 γκολ.

τη νέα σεζόν, η μπαρτσελόνα ξεκίνησε καλά, κερδίζοντας διαδοχικά παιχνίδια εναντίον της βαλένθια, της μπιλμπάο, της ράγιο βαγιεκάνο και της βαγιαδολίδ.

σε αυτόν τον γύρο, η μπαρτσελόνα αμφισβήτησε τη χιρόνα εκτός έδρας την περασμένη σεζόν, οι δύο ομάδες έπαιξαν η μία εναντίον της άλλης εντός και εκτός έδρας, η μπαρτσελόνα ηττήθηκε απευθείας με 2-4 ιστορία τώρα η μπαρτσελόνα είναι πρόθυμη να ολοκληρώσει την εκδίκηση.

στο 6ο λεπτό του εναρκτήριου αγώνα, ο γιαμάλ παραλίγο να σκοράρει: η μπαρτσελόνα πέρασε την μπάλα με πολλά λακτίσματα και τελικά ο γιαμάλ έδιωξε τη μπάλα με βολέ από αυτούς απείλησε το γκολ του να.