ο μέσι επιστρέφει μετά από δύο μήνες! 2 γκολ και 1 ασίστ! όλα είναι υπέροχα γκολ ή ασίστ!

2024-09-15

στις 15 σεπτεμβρίου ο παγκόσμιος πρωταθλητής μέσι επέστρεψε μετά από δύο μήνες! αυτή είναι η μεγαλύτερη απουσία του μέσι εδώ και 18 χρόνια, οπότε ο έξω κόσμος έχει αμφιβολίες για τη φυσική του κατάσταση καθώς μεγαλώνει. ωστόσο, ο μέσι έχει αποδείξει στην πραγματική μάχη ότι όσο ο αντίπαλος δεν διαπράττει σοβαρά εγκλήματα, η φυσική του κατάσταση είναι αρκετή για να τον υποστηρίξει σε κάθε μορφή ανταγωνισμού. η ίντερ μαϊάμι ανέτρεψε εντός έδρας τη φιλαδέλφεια ουνιόν με 3-1. ο μέσι σκόραρε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, και τα δύο υπέροχα γκολ. πριν το τέλος του αγώνα, αφού συγκρατούσε την άμυνα, ο μέσι έδωσε εξαιρετική ασίστ στον σουάρες, συμπληρώνοντας 2 γκολ και 1 ασίστ, οδηγώντας την ομάδα να ανατρέψει το κατόρθωμα.

ο μέσι αντιμετώπισε τις αντιξοότητες των συμπαικτών του που τον κρατούσαν πίσω όταν ανέβηκε ο αντίπαλός του χρησιμοποίησε την αφηρημένη άμυνα του μαϊάμι για να ξεγελάσει τον αμυντικό να σκοράρει και το μαϊάμι διεθνές έμεινε πίσω ξανά στην αρχή. αφού σταθεροποιήθηκε η ίντερ μαϊάμι, πήρε την πρωτοβουλία ο μέσι να οδηγεί την ομάδα στην αντεπίθεση, και πέτυχε συνεχόμενα γκολ σε σύντομο χρονικό διάστημα, οδηγώντας την ομάδα να προσπεράσει το σκορ και να σώσει την ομάδα. στη συνέχεια έστειλε ασίστ για να κερδίσει το παιχνίδι.

αφού ο μέσι έκανε ένα λάθος στην άμυνα του διεθνούς μαϊάμι, χρησιμοποίησε πρώτα μια μακρινή και ακριβή πάσα για να βρει τον συμπαίκτη του, δυστυχώς, η θέση του δεν ήταν κοντά στο γκολ και ο αντίπαλός του ήταν επίσης στη θέση του, οπότε δεν πόζαρε μια απειλή. στη συνέχεια, ο μέσι, με τις ασίστ των σουάρες και άλμπα, σε συνδυασμό με ενστικτώδη λειτουργία, πέτυχε συνεχόμενα γκολ και μπήκε στο ball king mode. και τα δύο γκολ του βασίστηκαν στην ικανότητα, και είναι εντελώς διαφορετικά από τα φτηνά σουτ κάποιων σούπερ γιγάντων που μόλις έχασαν την τούρτα. πριν από το ημίχρονο, ο μέσι έβαλε σχεδόν 2 γκολ και έδωσε 1 ασίστ. δυστυχώς ο μέσι ήταν ελαφρώς οφσάιντ και το γκολ ήταν άκυρο. ωστόσο, ο μέσι και ο σουάρες επανέλαβαν αυτό το αποτέλεσμα με διαφορετικούς τρόπους πριν από το τέλος του αγώνα.

με αυτόν τον τρόπο, ο μέσι έσωσε την ομάδα μόλις επέστρεψε, σκοράροντας 2 γκολ και 1 ασίστ, σκοράροντας δύο φορές στο ημίχρονο και σκοράροντας συνεχόμενα γκολ σε σύντομο χρονικό διάστημα. ακριβώς όπως όταν εντάχθηκε στην ίντερ μαϊάμι πέρυσι στο ντεμπούτο του, σημείωσε έναν νικητή καθυστερήσεων ως αλλαγή, οδηγώντας την ομάδα στη νίκη και τελικά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος. ο μέσι έχει αυτή την ικανότητα τώρα που επέστρεψε, μπορεί να σώσει την ομάδα. βάζοντας τέτοιου είδους μέσι στην ενδεκάδα της πρωταθλήτριας παγκοσμίου κυπέλλου αργεντινής, δεν υπάρχει πρόβλημα να παίξει στο μουντιάλ.