γιανγκ χονγκ, ο «τριών χρυσός νικητής» των παραολυμπιακών αγώνων του παρισιού: είμαι πολύ ενθουσιασμένος με την εξαιρετική μου εμφάνιση αυτή τη φορά

2024-09-12

00:39
στους αγώνες κολύμβησης των παραολυμπιακών αγώνων του παρισιού που μόλις ολοκληρώθηκαν, οι αθλητές της guizhou κέρδισαν 6 χρυσά, 7 ασημένια και 3 χάλκινα. μεταξύ αυτών, ο yang hong, αθλητής από τη νοτιοανατολική guizhou, κέρδισε τρία χρυσά μετάλλια και κατέρριψε ένα παγκόσμιο ρεκόρ και ένα ρεκόρ παραολυμπιακών. μεταξύ αυτών, στον τελικό των 100 μέτρων πρόσθιο sb6 ανδρών, ο γιανγκ χονγκ κέρδισε το πρωτάθλημα με χρόνο 1:18.34 και κατέρριψε το παραολυμπιακό ρεκόρ στον τελικό των 200 μέτρων μικτή ανδρών, ο γιανγκ χονγκ κέρδισε το πρώτο χρυσό μετάλλιο του γκουιζόου και το breaking. το παγκόσμιο ρεκόρ σε αυτό το αγώνισμα με χρόνο 2 λεπτά, 37 δευτερόλεπτα και 31 δευτερόλεπτα!
σε συνέντευξή του σε δημοσιογράφους, ο yang hong είπε: "αυτή τη φορά είχα καλύτερη απόδοση και ήταν λίγο απροσδόκητο. τα τελικά αποτελέσματα ήταν πολύ καλύτερα από ό,τι κατά τη διάρκεια της προπόνησης. στην πραγματικότητα, τα κύρια αγωνίσματά μου είναι τα 200 μέτρα μικτή και τα 100 μέτρα το προηγούμενο παγκόσμιο ρεκόρ για τα 200 μέτρα μικτή ήταν το δικό μου, οπότε ήμουν σχετικά σίγουρος ότι τα άλλα 100 μέτρα ήταν ένα δευτερεύον αγώνισμα το χρυσό μετάλλιο στα 100 μέτρα ύπτιο».
ο yang hong παραδέχτηκε ειλικρινά ότι τα αποτελέσματα στις δύο πρώτες συνεδρίες δεν ήταν ιδιαίτερα ιδανικά και η απόδοσή του δεν ήταν ιδιαίτερα καλή. αυτή τη φορά όμως είχα εξαιρετική απόδοση και ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα όταν κέρδισα το χρυσό μετάλλιο. στην παραολυμπιακή σκηνή, η οποία διεξάγεται κάθε τέσσερα χρόνια, ο γιανγκ χονγκ γινόταν όλο και πιο θαρραλέος με κάθε αποτυχία και γινόταν υπερπαραγωγή στους παραολυμπιακούς αγώνες του παρισιού. όχι μόνο ξεπέρασε όλους τους αντιπάλους του, αλλά ξεπέρασε και τον εαυτό του, αποτελώντας το επίκεντρο της παγκόσμιας προσοχής και το καμάρι των ανθρώπων της guizhou!