αποκαλύπτεται ο λόγος για το φιάσκο της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου! ο διάσημος ομιλητής λέει την αλήθεια, αλλά ο προπονητής κατηγορεί, σημειώνοντας τρία εξευτελιστικά ρεκόρ

2024-09-06

αποκαλύπτεται ο λόγος για το φιάσκο της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου! ο διάσημος ομιλητής είπε την αλήθεια, ο προπονητής απέφυγε την ευθύνη, και έκανε τρία εξευτελιστικά ρεκόρ. στον πρώτο γύρο του ομίλου γ των 18 προκριματικών του παγκοσμίου κυπέλλου, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έπαιξε με την ιαπωνία σε εκτός έδρας παιχνίδι αν και όλοι προέβλεπαν ότι η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου θα έχανε πριν από το παιχνίδι, δεν θα το πίστευαν πολλοί ότι η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου θα έχανε με 0-7, και 0-7 αυτό το σκορ είναι επίσης η χειρότερη απώλεια ποτέ για την εθνική ομάδα ποδοσφαίρου στην ιστορία της αναμέτρησης των δύο ομάδων.

σε αυτόν τον γύρο των 18, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου βρίσκεται στον ίδιο όμιλο με την ιαπωνία, τη σαουδική αραβία, την αυστραλία, την ινδονησία και το μπαχρέιν. και έχει πετύχει 13 νίκες, 9 ισοπαλίες και 15 ήττες η τελευταία φορά που νίκησαν την ιαπωνική ομάδα ήταν το 1998. η τελευταία φορά που οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν ήταν στο κύπελλο ανατολικής ασίας το 2022 πριν από αυτό, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου είχε χάσει από την ιαπωνική ομάδα το πολύ με 2 γκολ. σε αυτή την εκστρατεία, ο εθνικός προπονητής ποδοσφαίρου ιβάνκοβιτς κανόνισε σχηματισμό 442, με τους γου λέι και ζανγκ γιούνινγκ ως επιθετικούς, ωστόσο, μετά από μόλις 12 λεπτά, η εθνική άμυνα ποδοσφαίρου έκανε ένα σοβαρό λάθος στο πρώτο ημίχρονο στο τέλος του παιχνιδιού, ο kaoru misaki σκόραρε και η ιαπωνική ομάδα τελείωσε το δεύτερο ημίχρονο με προβάδισμα 2-0.

στο δεύτερο ημίχρονο, η ιαπωνική ομάδα ανέλαβε πλήρως το παιχνίδι η άμυνα της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου ήταν ήδη γεμάτη τρύπες στο 52ο λεπτό, ο minamino takumi σκόραρε δύο φορές στο 77ο λεπτό, το σουτ του ίτο τζούνια χτύπησε τον τζιανγκ γκουανγκτάι και έπεσε στο γκολ ηττήθηκε με 0-7.

σίγουρα κανείς δεν θα αρνηθεί τη διαφορά μεταξύ της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου και της ιαπωνικής ομάδας, αλλά κανείς δεν τολμά να προβλέψει ότι η διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων θα είναι τεράστια, γιατί στο παρελθόν η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου δεν έχει χάσει ποτέ περισσότερα από δύο γκολ. αυτή τη φορά η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έθεσε ένα νέο κατώτερο όριο, μόνο με αυτή την ήττα, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου έκανε τρία εξευτελιστικά ρεκόρ. το πρώτο είναι ότι το 0-7 είναι η μεγαλύτερη ήττα στην ιστορία της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου από τους ιάπωνες η δεύτερη ομάδα είναι ότι αυτό το παιχνίδι είναι τα περισσότερα γκολ που δέχτηκε η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου σε ένα μόνο παιχνίδι στην τρίτη διοργάνωση, το 0-7 ήταν η μεγαλύτερη ήττα της εθνικής ομάδας παγκόσμια προκαταρκτικά. σχετικά με αυτό το παιχνίδι, πολλοί διάσημοι σχολιαστές έχουν εκφράσει τις απόψεις τους ότι οι κινέζοι παίκτες δεν έχουν μαχητικό πνεύμα, έλλειψη δεξιοτήτων, έλλειψη προσπάθειας, εύθραυστες άμυνες, κενές τακτικές και όλα τα θετικά στοιχεία είναι δύσκολο να βρεθούν. ο huang jianxiang πιστεύει ότι η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου υστερεί σε σχέση με την ιαπωνική ομάδα σε όλες τις απόψεις και είναι ακόμη λιγότερο ενεργητική από τους αντιπάλους της. ο ζαν τζουν επέπληξε θυμωμένος τον προπονητή, είχε ερευνήσει και εφαρμόσει την επιθετική ρουτίνα της ιαπωνικής ομάδας; έχετε ακριβή κρίση για τη δύναμη της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου; ταιριάζει η αρχική ενδεκάδα των 442 με τη σύγκριση ισχύος μεταξύ των δύο πλευρών;

αντιμέτωπος με αμφιβολίες από τον έξω κόσμο, ο προπονητής ivankovic απέφυγε τα σημαντικά και αγνόησε τα σημαντικά σε μια συνέντευξη, λέγοντας ότι η ιαπωνική ομάδα δεν είναι μόνο μια δυνατή ομάδα στην ασία, αλλά και μια ισχυρή ομάδα στον κόσμο το παιχνίδι, αλλά δέχτηκαν πάρα πολλά γκολ κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, και υπήρχαν μερικά γκολ που δεν έπρεπε να δεχτούν. σχετικά με τις προσαρμογές στο δεύτερο ημίχρονο, ο ιβάνκοβιτς είπε ότι υπήρξαν κάποια προβλήματα στο πρώτο μισό του αγώνα, έτσι ο αριθμός των αμυντικών αυξήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο σε μια προσπάθεια να επιταχυνθεί ο ρυθμός μετάβασης, αλλά εμφανίστηκαν παραθυράκια σε βασικές θέσεις. , επιτρέποντας στον αντίπαλο να αδράξει την ευκαιρία. τέλος, ο ιβάνκοβιτς είπε επίσης ότι υπάρχουν ακόμη 9 παιχνίδια στο μέλλον και θα αναλύσει προσεκτικά αυτό το παιχνίδι με τους παίκτες, θα ενισχύσει τις προετοιμασίες και θα χρησιμοποιήσει την περίοδο του κενού για να κάνει ενδελεχείς προετοιμασίες. ως προπονητής, ο ιβάνκοβιτς ανέκαθεν τόνιζε αντικειμενικούς παράγοντες, δεν μιλούσε για τα δικά του προβλήματα και απέφευγε τις δικές του ευθύνες, με αποτέλεσμα πλέον ο έξω κόσμος να του ζητάει να αποβάλει να βγει από την κατηγορία.