νέα

η τελευταία αναφορά βαθμών της σαουδικής λίγκας: αναστατωμένοι οι εθνικοί της τζέντα, ο ρονάλντο σκόραρε, το ριάντ κέρδισε άγρια

2024-08-28

διεξήχθησαν αρκετά παιχνίδια στον δεύτερο γύρο της σαουδικής λίγκας. η buraidah pioneers έχασε εντός έδρας, χάνοντας 0-1 από την al khubair kudisiya. το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο τούρκι αμμάρ στο 79ο λεπτό. οι blaide pioneers είχαν πολύ λίγες ευκαιρίες σε όλο το παιχνίδι, με μόνο 3 κακές βολές, και κανένα από αυτά δεν ήταν εύστοχο. ο huber kudisiya είναι ακόμα πολύ πιο δυνατός, σημειώνοντας 1 γκολ σε 11 σουτ. ο khubair kudisiya έχει δύο συνεχόμενες νίκες τη νέα σεζόν και δεν έχει δεχθεί γκολ σε κανένα παιχνίδι. αυτό επιτρέπει στον khubair kudisiya να κατέχει προσωρινά την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα.

η τζέντα εθνική υπέστη ανατροπή στο εκτός έδρας παιχνίδι και έχασε από την αλ-χάσα κατακτητές με 0-1. το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε στο 54ο λεπτό, όταν ο ταβάρες σκόραρε από μακρινό σουτ. αυτός ο στόχος αξίζει χιλιάδες δολάρια. η συνολική αξία της jeddah national φτάνει τα 131 εκατομμύρια ευρώ. η ομάδα έχει πολλά μεγάλα ονόματα, συμπεριλαμβανομένων των mahrez, firmino, bega, kessie, demiral, ibañez και mendy. ωστόσο, οι jeddah nationals, που είχαν μια ισχυρή ομάδα, έχασαν από την al-hasa conquest, η οποία είχε συνολική αξία μόλις 14,99 εκατ. ευρώ. η εθνική τζέντα είχε μόνο 9 σουτ σε αυτό το παιχνίδι, κάτι που ήταν κακή απόδοση. η jeddah national είχε 1 νίκη και 1 ήττα στα 2 πρώτα παιχνίδια πρωταθλήματος της νέας σεζόν και σημείωσε μόνο 3 πόντους.