Συναρπαστική βραδιά στο ποδόσφαιρο! Η Μπαρτσελόνα έφτασε στην κορυφή 2-1, ο πρώην πρωταθλητής της Premier League προκρίθηκε με 4-0, ο Ρονάλντο σημείωσε το 899ο γκολ της καριέρας του

2024-08-28

Νωρίς σήμερα το πρωί, πολλοί συναρπαστικοί αγώνες στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο τελείωσαν, ας ρίξουμε μια ματιά!

Ο πρώτος είναι ο τρίτος γύρος της La Liga.

Στη συνέχεια, η ομάδα της Νίκης του Ριάντ με επικεφαλής τον Ρονάλντο επισκέφτηκε την PK Al-Feha στο δεύτερο γύρο του Σαουδικής Αραβίας Η ομάδα Taliska πήρε το προβάδισμα, στη συνέχεια ο Cristiano Ronaldo σκόραρε απευθείας με ένα χτύπημα φάουλ βοηθήστε την ομάδα της νίκης του Ριάντ να σφραγίσει εντελώς τη νίκη. Σε αυτήν την εκστρατεία, ο Ρονάλντο σημείωσε το 899ο γκολ της ποδοσφαιρικής του καριέρας.

Στη συνέχεια, στον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου EFL, η πρώην πρωταθλήτρια της Premier League, Λέστερ Σίτι, σάρωσε την αγγλική ομάδα της δεύτερης κατηγορίας, την Τρανμίρ με 4-0, σκόραρε στο πρώτο ημίχρονο, ο Μαβιντίντι σκόραρε από το σημείο του πέναλτι και στη συνέχεια ο Ντίντι. , ο Γουίνκς έκανε ένα μακρινό σουτ στο τελευταίο λεπτό.

Στον τρίτο γύρο της La Liga, η Μπαρτσελόνα επισκέφτηκε την ΠΚ Ράγιο Βαγιεκάνο ο Λόπες προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο για να βοηθήσει τη Ράγιο Βαγιεκάνο. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πέδρι βοήθησε την Μπαρτσελόνα να ισοφαρίσει, και στη συνέχεια ο Γιαμάλ βοήθησε και ο Όλμο κέρδισε στο ντεμπούτο του. Στο τέλος, η Μπαρτσελόνα ανέτρεψε τη Ράγιο Βαγιεκάνο και ανέβηκε στην κορυφή.